משבר גרעיני - לא מצחיק את גרמניה

סדרת האנימציה הפופולרית "משפחת סימפסון" נוהגת לעסוק בנושאים הבוערים ביותר על סדר היום. כך רצתה לעשות הפקת הסדרה גם לאור המשבר הגרעיני שפקד לאחרונה את יפן. אך ברשתות טלוויזיה ברחבי אירופה לא אהבו את הרעיון והחליטו לצנזר פרקים נבחרים שעסקו במשבר בכורים הגרעיניים בעיירת הולדתה של המשפחה הצהבהבה

לא מצחיק: צונזרו פרקי משפחת סימפסון שעסק (חדשות 2)

בהפקת התכנית הפופולרית "משפחת סימפסון" החליטו להקדיש פרק שלם לאסון הגרעיני שפקד את יפן בעקבות רעש האדמה במדינה. אך רשתות הטלוויזיה בגרמניה, אוסטריה ושוויץ החליטו לצנזר את הפרקים הללו של סדרת האנימציה וזאת כדי שלא ללעוג לטרגדיה של העם היפני.

"אנחנו בודקים את כל הפרקים, ואנחנו לא נשדר פרקים שיש בהם מסרים שיכולים לפגוע ברגשותיה של האומה היפנית" אומרת דוברת רשת הטלוויזיה הגרמנית, ומוסיפה: "עד כה לא מצאנו סיבה לצנזר אף פרק".

באוסטריה נאסרה עד כה הצגתם של שמונה פרקים בסדרת האנימציה המצליחה שעסקו באסון שפקד את יפן. באחד הפרקים שצונזר המדענים מארי ופייר קירי מתו כתוצאה מהרעלת קרינה רדיואקטיבית, באוסטריה חשבו שלאור המצב ביפן, זה כנראה לא ממש מצחיק.

במהלך הפרקים בנושא, מוצבת תחנת כוח גרעינית בעירם של הסימפסונים. כחלק מהעלילה, אב המשפחה הומר ממונה על הבטיחות במתקן והוא מתנהג בפזיזות האופיינית לו. בנוסף, בחלק מהסצינות ניתן לראות פסולת גרעינית נזרקת לתוך מגרש משחקים לילדים, דגים בעלי שלוש עיניים שוחים באגם ומגדלי הקירור של הכורים הגרעיניים סדוקים למדי.

"כמובן שאנחנו לא יכולים לשנות לגמרי את התוכן העוסק במשברים גרעיניים", אמרה דוברת רשת הטלוויזיה הגרמנית וציינה כי "האומה הגרמנית חוששת מאוד מהסכנות הטמונות במשבר גרעיני".

כבר במהלך סוף השבוע האחרון, עשרות אלפי בני אדם השתתפו בהפגנות ברחבי גרמניה במחאה על פעילות גרעינית במדינה וזאת לאור האירועים הקשים ביפן.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק