מהלילה ברוסיה: שעון קיץ נצחי

הלילה בשעה 2:00 תעבור רוסיה לשעון קיץ - בפעם האחרונה. במדינה הגדולה בעולם לא יעברו יותר לשעון חורף ולא יזיזו את השעון בעתיד. בקרמלין אומרים כי הדבר יגדיל את שעות האור ב-7%-17%. ומה אצלנו? שעון קיץ ל-184 ימים החל ב-1 באפריל

קיץ נצחי ברוסיה החל מהלילה (חדשות 2)

חדשות טובות לנוסעים לרוסיה: הלילה בשעה 2:00 תעבור רוסיה בפעם האחרונה לשעון קיץ, בו תישאר לנצח. המשמעות: אין יותר שעון חורף במדינה הגדולה בעולם, ולא יהיו יותר מעברים בין שעונים לאורך השנה.

בחודש פברואר השנה הכריז נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב כי שעון הקיץ יישאר על כנו לעולמים: "לא נחליף עוד לשעון חורף. זו הפעם האחרונה שנחווה את חוסר הנוחות שבאובדן שעת שינה, אך לאחר מכן לא נוטרד עוד בהחלפת השעונים", אמר.

לדבריו, "בזמן הזה נוכל ליהנות מיום ארוך יותר עם יותר שעות אור", וציין גם כי תושבי רוסיה עצמם ביקשו ממנו לנקוט בצעד הזה. הצעד הזה יוביל להגדלה של בין 7% ל-17% בשעות האור במדינה, תלוי באיזה אזור, כך אומרים בקרמלין.

ומה אצלנו? בלילה שבין חמישי לשישי, 1 באפריל, ייכנס לתוקפו שעון הקיץ בישראל. השעון אצלנו לא יהיה נצחי ויסתיים ב-2 באוקטובר, לאחר 184 ימים. באם לא ישונה חוק שעון הקיץ שמעורר מדי שנה סערה בישראל, בשנתיים הבאות שעון הקיץ יהיה קצר יותר: 177 ימים ב-2012, 163 ימים בלבד ב-2013.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק