בין אשדוד לירושלים: תמונות השבוע

שבוע עמוס היה לכוחות הביטחון של ישראל. ערי הדרום ספגו, לראשונה מאז עופרת יצוקה, מטח של טילי גראד; גם בירושלים קיבלו תזכורת כואבת לכך שארגוני הטרור עדיין פעילים; המערב תוקף בלוב בכל הכוח; ביפן עדיין חוששים מאסון גרעיני ורק הירח מספק לנו רגעים קטנים של אושר. השבוע שחלף דרך עדשת המצלמה

הטרור חזר לירושלים, השבוע

אחרי כמעט 3 שנים של שקט יחסי, חזר השבוע הטרור לבירת ישראל. תיק ובתוכו 2 קילוגרם של חומר נפץ מרסק התפוצץ בתחנת אוטובוס בלב ירושלים, גרם למותה של תיירת מבריטניה ולפציעתם של יותר מ-40 בני אדם נוספים, ובעיקר - החזיר את תושבי ירושלים למראות הקשים של פיגועי התופת מהשנים האחרונות.

ערי הדרום תחת מתקפה

לא רק בירושלים חזרה הפאניקה. תושבי באר שבע ואשדוד נזכרו השבוע, לראשונה מאז מבצע עופרת יצוקה, איך זה לחיות תחת איום טילי הגראד של ארגוני הטרור ברצועת עזה. ביישובי עוטף עזה, לצערנו, כבר רגילים לשגרת הנפילות המשבשת את החיים. איך ההסלמה הזו תיגמר? כנראה שנדע בקרוב.

מבית הנשיא לבית האסורים

7 שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ו-125 אלף שקלים פיצוי לנשים בהן פגע - זה העונש שגזרו השבוע שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב על נשיא המדינה לשעבר משה קצב. הפרשה שהסעירה את המדינה הגיעה אל סיומה, או יותר נכון - תגיע אל סיומה ב-8 במאי, ביום שבו הנשיא לשעבר ילבש מדי אסיר כתומים.

העולם נגד קדאפי

מטוסי קרב, צוללות וספינות קרב תוקפים כבר כמעט שבוע את צבאו של מועמר קדאפי, שליט לוב, במסגרת המתקפה הגדולה ביותר על מדינה ערבית מאז הפלישה לעירק של סדאם חוסיין ב-2003. מדינות המערב נחושות לסלק את הרודן הלובי, אבל קדאפי כמו קדאפי - ממשיך לצחוק על כולם. בינתיים.

 

מדינה שלמה אוספת את השברים

 

יפן עדיין לא התאוששה מאסון הטבע העצום שנחת עליה. למעלה מ-20 אלף בני אדם נהרגו באסון הנורא, ועשרות אלפים עדיין נעדרים תחת ההריסות. בעוד טכנאי הכור בפוקושימה ממשיכים בניסיונות הנואשים למנוע אסון גרעיני, ממשיכות תמונות חדשות של ההרס הנורא לזעזע את העולם כולו.

יה ירח, יה ירח, מה עשית?

מיליונים ברחבי העולם וגם בארץ יצאו השבוע החוצה, הביטו לשמיים וראו את הירח גדול יותר, קרוב יותר ובוהק יותר משראו אי פעם. הסיבה לתופעת הטבע היא מיקומו של הירח, שהיה קרוב יותר לכדור הארץ משהיה ב-18 השנים האחרונות. אכן, תמונות מרהיבות.

ובין המתקפה על הדרום לפיגוע בירושלים, מצאנו זמן גם לחגוג את פורים. מאות אלפים השתתפו בעדלאידעות ברחבי הארץ, ולא נתנו לטפטופי הגשם להפריע לחגיגות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק