יפן: מספר הנעדרים וההרוגים עלה ל-27,400

רעידת האדמה והצונאמי שפקדו את יפן לפני שבועיים ממשיכים לגבות קורבנות. גורמים רשמיים במדינה מסרו כי מספר ההרוגים והנעדרים עלה ל-27,400, כשישנו חשש שהמספר רק יילך ויגדל. במקביל ממשיכים מהנדסים לנסות למנוע אסון גרעיני בעקבות התקלות והדליפות בכור בפוקושימה

ביפן ממשיך לעלות מספר ההרוגים והנעדרים הרשמי ברעש האדמה ובצונאמי שלאחריו. הרשויות במדינה מדווחות כי מספר ההרוגים והנעדרים עלה ל-27,400. אותם גורמים הביעו חשש כי מספר ההרוגים ימשיך לטפס.

במקביל דווח כי שלושה עובדים נוספים נפגעו מקרינה רדיואקטיבית סמוך לכור הגרעיני בפוקושימה. שניים מהם הועברו לבית החולים להמשך טיפול. במתחם הכורים בפוקושימה נמצאים כעת כ-300מהנדסים שעמלים על קירור הכור. בעקבות החשש מאסון רדיואקטיבי, ארה"ב הודיעה כי תשלח ליפן כמות גדולה של מים.

אומדן הנזקים: 310 מיליארד דולר

ביפן גובר החשש הכבד מהשפעות דליפת הקרינה מכור הגרעין בפוקושימה. מבדיקה שנערכה במדינה התגלו רמות קרינה גבוהות במים בטוקיו, מה שגרם לארצות הברית להודיע היום על הפסקת ייבוא אוכל מהמדינה.

בשל הדיווחים על איכות המים הודיעה ארצות הברית כי תעצור את ייבוא החלב, הירקות והפירות מארבעה אזורים שונים ביפן שנפגעו מהאסון. הבאה בתור שצפויה להפסיק את ייבוא המוצרים לשטחה היא ככל הנראה קוריאה הדרומית.

ביפן פרסמו אתמול אומדן ראשוני לשווי הנזק שנגרם במדינה בעקבות רעידת האדמה והצונאמי. לדברי גורמים בממשל הנזק שנגרם במדינה מוערך ב-310 מיליארד דולרים, וזאת ללא ההפסד העתידי בעקבות הפסקת ייצוא מוצרים

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק