צפו: תיעוד וידאו ראשון מתוך הכור בפוקושימה

מאז רעש האדמה ביפן, מנסים צוותים מרחבי העולם למנוע אסון גרעיני בעקבות התפרצות החומרים הרדיואקטיביים בכור בפוקושימה. אתמול שיחררו שירותי הכבאות ביפן קטע וידאו ראשון בו נראים הכבאים מתכוננים לפעולה, אותה נאלצו לעצור באמצע בשל חשש מחשיפה לקרינה ברמה גבוהה

בנוסף לרעידת האדמה החזקה ולגלי הצונאמי רבי העוצמה שפקדו את יפן, בעיר פוקושימה עדיין מנסים להתמודד עם הפגיעה הקשה במתקנים הגרעיניים בעיר.

בקטע הווידאו הזה, שצולם בשבוע שעבר על ידי שירותי הכבאות ביפן, נראים צוותי הכיבוי כשהם מתכוננים לפעולה שבסיומה קיוו לקרר את הטמפרטורה הגבוהה ששררה בכור מספר שלוש. עם זאת, הצוותים לא הצליחו להשלים את משימתם מחשש שייחשפו לקרינה רדיואקטיבית חזקה.

אומדן הנזקים: 310 מיליארד דולר

ביפן גובר החשש הכבד מהשפעות דליפת הקרינה מכור הגרעין בפוקושימה. מבדיקה שנערכה במדינה התגלו רמות קרינה גבוהות במים בטוקיו, מה שגרם לארצות הברית להודיע היום על הפסקת ייבוא אוכל מהמדינה.

בשל הדיווחים על איכות המים הודיעה ארצות הברית כי תעצור את ייבוא החלב, הירקות והפירות מארבעה אזורים שונים ביפן שנפגעו מהאסון. הבאה בתור שצפויה להפסיק את ייבוא המוצרים לשטחה היא ככל הנראה קוריאה הדרומית.

ביפן פרסמו אתמול אומדן ראשוני לשווי הנזק שנגרם במדינה בעקבות רעידת האדמה והצונאמי. לדברי גורמים בממשל הנזק שנגרם במדינה מוערך ב-310 מיליארד דולרים, וזאת ללא ההפסד העתידי בעקבות הפסקת ייצוא מוצרים

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק