הסיקור בעולם: "בושה לנשיא ישראל"

המהפכות והמלחמות במזרח התיכון, יחד עם המשבר הרדיואקטיבי ביפן, לא הותירו הרבה מקום היום בכלי התקשורת השונים בעולם לסיקור גזר דינו החמור של נשיא מדינת ישראל לשעבר. למרות זאת, הדיון הדרמטי אכן סוקר בהרחבה, כולל בשידור חי, וגם ברשתות הערביות לא התעלמו. כך זה נראה

נשיא מדינה שנשלח לכלא באשמת אונס - זה תמיד סיפור עיתונאי טוב. העובדה שהוא ישראלי, מוסיפה בהחלט עוד תבלין לסיפור. התקשורת העולמית סיקרה היום בהרחבה את גזר הדין החמור שניתן למשה קצב בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

רשת CNN האמריקנית סיקרה את הדרמה בשידור חי. בכותרת אתר האינטרנט של רשת "סקיי" הבריטית נכתב: "נשיאה לשעבר של ישראל נכנס לכלא לשבע שנים".

גם רשת BBC עם אותה הכותרת, אך שם הדגישו את דבריו של ראש הממשלה נתניהו, לפיהם "איש אינו עומד מעל החוק", ולמתלוננת א' קראו "WOMAN A".

"הנשיא כסוף השיער פרץ בבכי"

ברשת האמריקנית ABC טענו בכותרת המשנה שהמשפט מטיל "צל של בושה" על המשרד החשוב ביותר בישראל, ומעביר מסר לציבור הבוחרים על מעמדו של החוק במדינה.

רשת MSNBC תיארה את מהלך היום: "הנשיא לשעבר, כסוף השיער, פרץ בבכי וצעק על השופטים 'אתם עושים טעות, זהו שקר, הבנות יודעות שזהו שקר'".

גם התקשורת הערבית והטורקית דיווחו על הבוקר הסוער בתל אביב. אבל כאשר מתנהלת מלחמה על חופי הים התיכון, כשביפן מודאגים מאסון רדיואקטיבי והתאוששות מהצונאמי, הרי שקצב, מעשיו וגזר הדין - לא מגיעים לכותרות. עבורנו, אולי עדיף שכך.

נשיא בכלא - סיקור מיוחד:

7 שנות מאסר: הנשיא לשעבר נשלח לכלא

פרקליטו של קצב: "זה עונש לכל החברה בישראל"

מילה במילה: גזר הדין המלא

קצב התפרץ ובכה: "הכל שקר!"

צפו: דחיפות ומהומה מחוץ לביהמ"ש

פרקליטו של קצב: "עונש לכל החברה הישראלית"

נתניהו על גזר הדין: "יום של עצב לצד גאווה"

כך נערך השב"ס לקליטת האסיר קצב

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק