אחרי 9 ימים: ניצולים נמצאו חיים תחת ההריסות ביפן

בעוד מספר ההרוגים ממשיך לעלות וצפוי לחצות את סף ה-20 אלף, ביפן מוכת האסון מתרחשים עדיין נסים. קשישה בת 80 ונער בן 16 נמצאו בחיים תחת ההריסות בעיר אישימאקי. השניים חולצו במסוק והועברו לבית החולים, הם חלושים מאד - אבל בהכרה מלאה. צפו בחילוץ

נס בין ההריסות: קשישה כבת 80 ונער בן 16 נמצאו היום בחיים, תשעה ימים אחרי רעידת האדמה והצונאמי שפקדו את יפן.

כוחות ההצלה שפעלו הבוקר בעיר אישימאקי שבדרום מזרח יפן נדהמו לשמוע קולות בתוך ההריסות, כך דיווחה הטלוויזיה היפנית. השניים חולצו באמצעות מסוק והועברו לטיפול רפואי. על פי הדיווחים מיפן, שני הניצולים חלשים מאוד אבל נמצאים בהכרה.

ובינתיים, אחרי ימים ארוכים של מאמץ, חודשה היום אספקת החשמל בכור מס' 2 בכור הגרעיני בפוקושימה, צעד שיאפשר את הפעלת מערכות הקירור המובנות. עם זאת, הנסיונות לקרר את כור מס' 3, המוגדר ה"מסוכן ביותר", עדיין לא צלחו.

מספר ההרוגים יחצה את ה-20 אלף

המשטרה ביפן דיווחה הבוקר שמספר ההרוגים הרשמי מאז רעש האדמה עומד על 8,133, אולם למעלה מ-12 אלף בני אדם עדיין מוגדרים נעדרים, כך שמספר ההרוגים צפוי לחצות את סף ה-20 אלף. בנוסף מחריף המשבר ההומניטרי, בעיקר באזור פוקושימה. התושבים שנותרו באזור סובלים ממחסור במזון ומים, וכן בדלק לחימום.

במקביל, משלחת סיוע ראשונה של רופאים וקצינים מפיקוד העורף יצאה אתמול ליפן על מנת לבחון את האפשרות שישראל תעניק סיוע למדינה המוכה.

כך נראו השניות הראשונות של הצונאמי

בעוד יפן מלקקת את פצעי הצונאמי וממשיכה להיאבק בסכנת הקרינה הגרעינית - עולים לרשת עוד ועוד קטעי וידאו המתעדים את האימה בשניות הראשונות של אסון הטבע העצום הזה.

הסרטון שלפניכם צולם ממצלמה שהונחה על לוח המכוונים של רכב שנסע בעיר טיבה-אקירה. בחלקו הראשון נראית נסיעה נעימה ושגרתית, כשלפתע מופיע בצדו הימני של המסך גל ענק שעולה מהים.
במשך כמה שניות עולים המים אל היבשה, ואז בבת אחת - מציפים את הרכב ואת כל מה שסביבו. בסיום הסרטון נראה הרכב צף בתוך המים, שמילאו את העיר כולה.

במקביל, משמר החופים של יפן שיחרר עוד תיעוד של הצונאמי, שצולם מספינה בלב ים. הספינה נבלעה כמעט במים, אבל הצוות שרד את החוויה הנוראית בעומק הים, רגע לפני שהצונאמי הופך לגל ענק בגובה 10 מטרים. כל שנותר לאנשי הספינה המבוהלים הוא לדווח לחבריהם בחוף: סכנת מוות בדרך אליכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק