הלילה: הירח הכי מלא ובוהק שראיתם

מה אתם עושים הערב? אם אין לכם תכניות, כדאי שפשוט תצאו החוצה ותסתכלו לשמיים. הירח יהיה קרוב לכדור הארץ במיוחד וייראה הגדול ביותר והבוהק ביותר מזה 18 שנה. אסטרולוגים מזהירים מרעידות אדמה והתפרצויות הרי געש, אך המדענים מרגיעים: "זה בסך הכול ישפיע על הגאות והשפל"

צאו החוצה והביטו למעלה: יש ירח מלא בשמיים, אבל הוא לא סתם ירח מלא. הוא הירח המלא, הגדול והבוהק ביותר שראיתם מזה 18 שנה.

"סופר-מון", כך מכונה התופעה בפי מדענים, ייראה הלילה בשמיים גדול יותר ב-14 אחוזים ובוהק יותר בכ-30 אחוזים. הסיבה לכך היא מיקומו של הירח, שיהיה הלילה קרוב יותר לכדור הארץ משהיה ב-18 השנים האחרונות, מאז מרץ 1993.

בדרך כלל מפרידים בין הירח לכדור הארץ 384,403 קילומטרים בממוצע, אבל הערב המרחק יתקצר משמעותית ל-356,577 קילומטרים בלבד - מה שייצור מראה נדיר שלא נראה דומה לו מאז 1993, אבל גם מעורר כבר לא מעט חששות.

מספר אסטרולוגים מזהירים מהמרחק הקרוב של הלבנה מהרגיל, דבר שמשפיע על הגאות והשפל. לטענתם, התופעה עלולה לעורר שינויים מהותיים במזג האוויר ואף לגרום להרס בצורת רעידות אדמה ושיטפונות.

לעומתם, דוחים מדענים את נבואות הזעם ומרגיעים: "לא צריך להתרגש, בסך הכול נחזה בהבדלים בגאות והשפל. לא יהיו רעשים או התפרצויות הר געש, אלא הם יקרו באותו זמן בלאו הכי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק