יפן: קרינה התגלתה בחלב ובתרד

בעוד שיפן מנסה להתאושש מהאסון שפקד אותה, מתגלה כי מספר מוצרי צריכה שמקורם סמוך לפוקושימה מכילים רמות קרינה חריגות. מבדיקה שנערכה התגלתה בחלב ובתרד שגודלו כ-100 קילומטרים מהכור כמות קרינה גבוהה. בממשל מרגיעים: אף אחד לא נפגע מצריכת המוצרים

ביפן ממשיכים לגלות את השפעות הקרינה הרדיואקטיבית בעקבות המשבר בכור בפוקושימה. גורמים במדינה מדווחים כי רמות קרינה גבוהות התגלו בחלב ובתרד, באזורים הסמוכים למתקן הגרעיני.

החשש הגדול הוא כי החומרים הרדיואקטיביים שהתגלו במוצרים יכולים להביא נזקים בריאותיים מידיים, אך בתגובה למציאת המוצרים הנגועים נמסר מראש הקבינט הביטחוני כי הם לא עשויים לגרום נזק מידי לבריאות וכי אף אדם לא נפגע מצריכתם.

המוצרים בהם התגלו הקרינה נמצאו כ-100 קילומטרים מאזור הכור בפוקושימה, מה שמצביע כי החומרים הרדיואקטיביים שנפלטו מהמתקן פגעו באזורים נרחבים ביותר.

מחפשים אחר תרופות נגד קרינה

האזרחים היפנים המודאגים שגרים באזור הכור בפוקושימה ממשיכים לחשוש מהנזקים שעשויה לגרום להם הקרינה הרדיואקטיבית שנפלטת וכבר הגיעה לרמות מסוכנות.

בתוך כך, מפורסמות בימים האחרונים הנחיות מטעם רשויות הבריאות במדינה על תרופות אותן יש לנטול כדי להפחית את הסיכון של הקרינה. בין התרופות המומלצות גם כדור לטיפול בסרטן בבלוטת התריס.

במקביל ממשיכים ביפן הניסיונות להחזיר את החשמל לכור כדי לאפשר את קירורו. כוחות כבאות שעובדים במקום האסון שואבים בשעות האחרונות טונות של מים מהים ומעבירים אותם לברכות הקירור במתקן הגרעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק