הערכה: 16,000 הרוגים ביפן

הודעה מטרידה הגיעה הבוקר ממשטרת יפן. המשטרה במדינה מעריכה כי בנוסף ל-6,000 ההרוגים שכבר נמצאו במדינה, 10,000 היפנים אשר מוגדרים נעדרים, נהרגו גם הם באסון. בינתיים מתמודדות הרשויות במדינה עם הניסיון לקרר את הכורים הגרעיניים שניזוקו ברעידת האדמה

המשטרה ביפן הודיעה כי הסיכויים למצוא ניצולים אפסו וכי ככל הנראה, כמעט כל מי שהוגדר כנעדר מאז רעידת האדמה, נהרג. מניין ההרוגים הרשמי עומד כעת על כ-6,000 אך רשת SKY הבריטית דיווחה כי מהמשטרה במדינה נמסר שהמספר צפוי לעלות לכ-16 אלף. מסתמן כי השילוב בין רעידת האדמה, הצונאמי והשלג שירד ביפן בימים האחרונים, הוביל למותם של כל הנעדרים.

במקביל, לראשונה מאז החלו הבעיות בכורים הגרעיניים במדינה, כור מספר 2 בפוקושימה מראה היום סימנים ראשונים של ירידה ברמות הקרינה. במדידות שנערכו בהפרשים של שלוש שעות היום בבוקר, נראה כי הקרינה החלה יורדת. ברעידת האדמה נפגעו הכורים שמספרם 1 עד 4 בפוקושימה, כאשר מספר 2 היה זה שנפגע באורח הקשה ביותר.

ראש הסוכנות לפיקוח על אנרגיה גרעינית של ארצות הברית, גרגורי ג'אצקו, העריך את הנזק ביפן ואמר כי "המצב במדינה ממשיך להיות דרמטי". במסיבת עיתונאים בבית הלבן, אמר ג'אצקו כי "על מנת לקרר את הכורים ביפן, ייתכן ויידרשו מספר שבועות".

הגופות נערמות ברחוב

במקביל להיערכות המוגברת לאסון גרעיני, ממשיכים כוחות ההצלה ביפן לנסות ולהתמודד עם המציאות שאחרי רעש האדמה הקטלני.

כוחות החילוץ מוציאים עוד ועוד גופות מתחת להריסות ומתקשים להעניק סיוע רפואי לאלפים שנפגעו ברעידה ובצונאמי. במקביל מנסות הרשויות לספק מקלט למאות אלפים שנשארו ללא קורת גג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא:

צפו: הרגע בו הכה הצונאמי בערי יפן

חיילים אמריקנים ספגו קרינה גבוהה

משרד החוץ יצר קשר עם כל הישראלים ביפן

צפו: פיצוץ נוסף בכור הגרעיני בפוקושימה

צילומי הלווין חושפים את החורבן ביפן

יפן: ניצול חולץ מלב ים אחרי יומיים

צפו: יונית לוי מדווחת מטוקיו

תמונות חדשות מהחוף: הצונאמי סוחף סירות ומכוניות

תיעוד: העיר שנחרבה כולה

לפני ואחרי הצונאמי: כך נראית יפן

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה