קו חשמל חדש יאפשר קירור הכור?

חברת החשמל היפנית מנסה לתת מעט תקווה ואומרת: בקרוב נשלים קו חשמל חדש שיאפשר האת קירור הכורים בפוקושימה. מה זה בקרוב? על כך לא מוכנים להתחייב ולא נמסר על תאריך סיום מדויק. בינתיים בעולם חוששים: המצב ביפן יצא מכלל שליטה

ניצוץ של תקווה? חברת החשמל היפנית הודיעה הערב כי היא קרובה לסיום עבודות על קו חשמל חדש, שיאפשר קירור הכורים הגרעיניים בפוקושימה וכך ימנע את התכת הכורים.

בהודעה שמסרה החברה נאמר, כי העבודות להשלמת הקו יסתיימו "בקרוב", מבלי לנקוט בזמן המדויק לסיום העבודות.

המשבר בכור הגרעיני יוצאים משליטה

באיחוד האירופי לא מקלים ראש באסון המתחולל ביפן: נציב האיחוד לענייני אנרגיה גינתר אוטינגר, מזהיר כי בפוקושימה אבדה השליטה על הכור והדליפה לא ניתנת לתיקון. לדבריו, הוא צופה "אסון גדול וסכנה ממשית לחיי אדם בתוך שעות". עוד אמר: "הכל בידי האל".

הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית קיבלה פנייה מגורמים בממשל היפני שהביעו דאגה מהמצב ומהידרדרות אפשרית: "הרשויות ביפן הביעו חשש ממצב הדלק המועשר בו השתמשו במתקנים 3, 4 באתר פוקושימה דאיצ'י".

שרת הסביבה הצרפתית מודאגת גם היא ואומרת: "הגרוע מכל בלתי נמנע". גם ארצות הברית ממשיכה לנקוט באמצעים והערב היא קוראת לאזרחים אמריקנים השוהים ביפן ברדיוס של 80 קילומטרים מהכור בפוקושימה להישאר בבתיהם ולא לצאת החוצה מחשש לקרינה. האמריקנים לא מאמינים ליפנים ובכוונתם לשלוח מטוס ללא טייס שיחוג מעל הכורים כדי לקבל מידע אמיתי על המתרחש שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא:

צפו: הרגע בו הכה הצונאמי בערי יפן

חיילים אמריקנים ספגו קרינה גבוהה

משרד החוץ יצר קשר עם כל הישראלים ביפן

צפו: פיצוץ נוסף בכור הגרעיני בפוקושימה

צילומי הלווין חושפים את החורבן ביפן

יפן: ניצול חולץ מלב ים אחרי יומיים

צפו: יונית לוי מדווחת מטוקיו

תמונות חדשות מהחוף: הצונאמי סוחף סירות ומכוניות

תיעוד: העיר שנחרבה כולה

לפני ואחרי הצונאמי: כך נראית יפן

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה