הכירו: הכלב הכי יקר בעולם

כמה אתם הייתם משלמים עבור חברכם הטוב ביותר? מיליונר מסין שילם "רק" 1.6 מיליון דולר עבור גור כלבים חביב מגזע מסטיף טיבטי אדום, שהפך לכלב היקר ביותר בעולם. הכלב בן ה-11 חודשים שעונה לשם "הונג דונג" יזכה לחיי מותרות אליהם רגילים עשירי העולם, זאת למרות שאת רוב זמנו הוא מבלה בצפייה בטלוויזיה

זהו הכלב היקר ביותר בעולם (חדשות 2)

אומרים שכסף לא יכול לקנות אהבה, אבל מיליון ו-600 אלף דולר בהחלט יכולים לקנות את חברו הטוב ביותר של האדם.

כלב מסוג מסטיף טיבטי אדום בשם "הונג דונג" הפך לכלב היקר ביותר בעולם, לאחר שנמכר לקונה סיני תמורת 10 מיליון יואן סיני (כ-1.6 מיליון דולר). גובהו של הגור בן ה-11 חודשים – קרוב למטר, ומשקלו קצת יותר מ-80 ק"ג.

הגור החביב נרכש על ידי מיליונר מצפון סין שעשה את הונו בניהול מכרות פחם. מחירו היקר במיוחד של הכלב הוא תוצאה של הפיכת גזע הכלבים הזה לסמל סטטוס אצל עשירי סין, שמתהדרים בכלב יפה במקום תכשיטים או מכוניות יקרות.

גזע המסטיף הטיבטי נחשב במזרח הרחוק לבעל חיים קדוש, והטיבטים מאמינים שכלבים הם גלגול נשמותיהם של נזירים שלא היו צדיקים מספיק כדי להופיע בגלגול הבא כבני אדם. מנהיגים רבים בהיסטוריה היו הבעלים הגאים של מסטיף טיבטי, בהם המלכה ויקטוריה וג'ינגיס חאן, עליו מסופר כי הוא לקח 30 אלף כלבים מסוג זה, כדי ללוות את צבאו בכיבוש אירופה.

גם היום נחשב המסטיף הטיבטי לבעל חיים נדיר יחסית, ורק כמה אלפי פרטים חיים כיום בעולם. "מדובר בכלבים חכמים מאד שיכולים לחוש בסכנה", אמר מאלף הכלבים שטיפל בגור היוקרתי. "הם ידידותיים לבעלי חיים אחרים ומצויינים עם ילדים. אבל אם לא נותנים להם מספיק תשומת לב, הם פשוט יושבים מול הטלוויזיה".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק