טוקיו: קרינה פי 40 מהרמה המותרת

עובדי הכור בפוקושימה שפונו הבוקר מחשש לפגיעה בבריאותם חזרו לפעילות וממשיכים במאמצים לצנן את המתקן. באזור הכור נמדדהמוקדם יותר רמת קרינה גבוהה, כזאת שלא אפשרה לעובדים לקיים פעילות מניעה באזור. במהלך הלילה אש פרצה בכור מספר 4 וכובתה כעבור חצי שעה

על אף החשש הגובר מפני קרינה במתקן הגרעין בפוקושימה, עובדי הכור שפונו לפנות בוקר חזרו לפעילות . מוקדם יותר החליטה יפן לעצור את הניסיונות לצנן את הכורים הגרעיניים בפוקושימה, מחשש שתתרחש התכה בליבת הכור.

על פי הדיווחים במדינה, עובדי הכור פונו לפנות בוקר בשל רמות קרינה גבוהות שנמדדו במתחם בפוקושימה. בנוסף דווח כי ברחבי טוקיו נמדדה קרינה של פי 40 מהתקן.

ראש הקבינט הביטחוני ביפן התייחס להפסקת העבודה הזמנית של העובדים ואמר כי רמת הקרינה הרדיואקטיבית שנמדדה באזור היתה גבוהה מאוד ורחוקה מהרמה הממוצעת. עוד הוסיף ראש הקבינט כי "העובדים לא יכלו לבצע אפילו פעילות מינימלית".

לטענת מומחים, רמת הקרינה שנמדדה באזור הכור מסוגלת לגרום לבעיות רפואיות ולכן הוחלט לא לקחת כל סיכון. במהלך הלילה התקבלו דיווחים על עשן לבן שייצא מאחד הכורים בפוקושימה. בנוסף התקבל דיווח כי אש פרצה בכור מספר 4, אך כובתה כחצי שעה לאחר מכן.

יותר מ-10,000 נעדרים

אתמול אישרה לראשונה ממשלת יפן, כי חומר רדיואקטיבי אכן דלף בכורים. החשש הוא שפגיעה במעטפת הפלדה במתקן הכור יכולה לגרום לאסון בסדר גודל של צ'רנוביל.

אזרחים רבים שפנו להיבדק נחשפו לרמת קרינה מסוכנת והופנו לקבלת עזרה רפואית. בנוסף, הממשלה החליטה להגדיל את האזור שבו מוגבלת תנועת התושבים בעקבות התפשטות הקרינה הרדיו אקטיבית לרמה שמסכנת את בריאות הציבור.

רבבות בני אדם שניצלו מהאסון מאכלסים את המתקנים הציבוריים שהוקמו מבעוד מועד לשימוש במקרים כאלה של אסון לאומי. ואילו מבקרים זרים פנו דרומה לעיר הבירה טוקיו. התושבים צמאים למידע ולעדכונים וצמודים למקלטי הטלוויזיה בכדי לקבל הנחיות מהממשלה שלטענתם כלל לא מעדכנת במה שבאמת קורה. ואילו הסוכנות העולמית לאנרגיה אטומית נשענת על הדיווחים של ראש ממשלת יפן, דבר שלא מוסיף לאמון האזרחים.

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא:

רעידת אדמה ביפן - כל העידכונים

פיצוץ בבניין מספר 2 בכור בפוקושימה, חשש שהקרינה תגיע לטוקיו

יפן: הותכו מוטות הדלק ב-3 הכורים בפוקושימה

צפו: הרגע בו הכה הצונאמי בערי יפן

חיילים אמריקנים ספגו קרינה גבוהה

משרד החוץ יצר קשר עם כל הישראלים ביפן

צפו: פיצוץ נוסף בכור הגרעיני בפוקושימה

צילומי הלווין חושפים את החורבן ביפן

יפן: ניצול חולץ מלב ים אחרי יומיים

צפו: יונית לוי מדווחת מטוקיו

תמונות חדשות מהחוף: הצונאמי סוחף סירות ומכוניות

תיעוד: העיר שנחרבה כולה

לפני ואחרי הצונאמי: כך נראית יפן

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק