הצונאמי ביפן: סיכום בתמונות

רעידת אדמה אדירה בעוצמה של 8.9 בסולם ריכטר בלב האוקיינוס השקט, יצרה נחשול צונאמי עצום ששטף את חופייה הצפוניים והמזרחיים של יפן. מעל 10,000 איש נהרגו ועשרות אלפים עדיין נעדרים. צפו בתיעוד בתמונות של השבוע הראשון לאחד האסונות הגדולים בהיסטוריה של המין האנושי

רעידת אדמה קשה בעוצמה של 8.9 בסולם ריכטר הכתה בסוף השבוע שעבר ביפן, כשהיא גורמת לגלי צונאמי ענקיים לשטוף את כל מה שנקלע בדרכם. הצונאמי השאיר הרס כבד, כשמספר הגופות מאמיר לאלפים ועשרות אלפים עדיין נעדרים.

כתוצאה מרעידת האדמה והצונאמי שבעקבותיה, נפגעו מספר כורים גרעיניים במדינה וקרינה רדיואקטיבית החלה להיפלט, תוך כדי שהיא מסכנת את הסובבים, שמפונים מהמקום.

עיתונאים שמסקרים את האירוע מדווחים על בלבול ובהלה ברחובות. אנשים שאיבדו את בתיהם מחפשים קורת גג ואת בני משפחתם וחבריהם שנעלמו ואף אחד לא יודע מה עלה בגורלם.

החשש מהאסון הגרעיני ביפן גרם לבורסה באסיה לצנוח, עם ירידות של למעלה מ-10 אחוזים במדד הניקיי ובמדדים מובילים נוספים. בתל אביב, בינתיים, הקריסה של הבורסה בטוקיו כמעט ולא מורגשת, אך לא בטוח שכך יימשך גם בעתיד.

חמישה ימים אחרי הרעש מתחילים לאמוד את הנזקים: רעידת האדמה החמישית בעוצמתה בהיסטוריה שפקדה את יפן וגלי הצונאמי האדירים שהגיעו בעקבותיה, הותירו את המדינה עם נזקים עצומים שעלות שיקומם נאמדת על פי ההערכה הראשונית ב-180 מיליארד דולר.

השבוע גם הודיע משרד החוץ הישראלי כי הצליח ליצור קשר עם כל הישראלים שהוגדרו כמנותקי קשר במדינה. שני ישראלים לשעבר עדיין לא יצרו קשר, אך מדובר לדברי משרד החוץ באנשים שלא יצרו קשר עם המדינה זמן רב.

בגלל הקרינה, הזיז צבא ארצות הברית את כוחותיו מפוקושימה מחשש לקרינה. עיתון ה"ניו יורק טיימס" פרסם כי הפנטגון הודיע שחיילים שהיו על נושאת המטוסים רונלד רייגן, ספגו קרינה ברמה מוגברת.

וכאילו שלא חסרים משברים ביפן, התפרץ השבוע הר הגעש שימונדאקה במדינה, לראשונה זה מספר חודשים. השירות המטאורולוגי של יפן הוציא אזהרה לתושבים באזור, לאחר שההר החל לפלוט עשן וסלעים.

ובתוך סיפורי הזוועות, ניתן להיתקל גם בסיפורים מעודדים יותר, כמו למשל זה של בת ה-3 שחולצה מתוך ההריסות כשהיא בחיים. חיילים שפינו כמות גדולה של עץ ופסולת שמעו את קול בכייה של התינוקת, חפרו דרך הבוץ הכבד - ושם היא הייתה. "נס זעיר" בן ארבעה חודשים בלבד.

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא:

רעידת אדמה ביפן - כל העידכונים

פיצוץ בבניין מספר 2 בכור בפוקושימה, חשש שהקרינה תגיע לטוקיו

יפן: הותכו מוטות הדלק ב-3 הכורים בפוקושימה

צפו: הרגע בו הכה הצונאמי בערי יפן

חיילים אמריקנים ספגו קרינה גבוהה

משרד החוץ יצר קשר עם כל הישראלים ביפן

צפו: פיצוץ נוסף בכור הגרעיני בפוקושימה

צילומי הלווין חושפים את החורבן ביפן

יפן: ניצול חולץ מלב ים אחרי יומיים

צפו: יונית לוי מדווחת מטוקיו

תמונות חדשות מהחוף: הצונאמי סוחף סירות ומכוניות

תיעוד: העיר שנחרבה כולה

לפני ואחרי הצונאמי: כך נראית יפן

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק