צפו: סיור אווירי מעל מוקדי החורבן ביפן

צילומי אוויר שמגיעים היום מיפן חושפים את מימדי ההרס סמוך לעיר פוקושימה, שם התפוצץ הבוקר כור גרעיני נוסף שכעת מאיים על טוקיו. בתיעוד ניתן לראות את מה שהיה פעם עיר שוקקת והיום - חורבות מוצפות במים עכורים. כך נראית מדינה טובעת

הכור הגרעיני בוער והעיר, על בתיה, מוצפת והרוסה לחלוטין: כך נראית היום פוקושימה, אותה עיר שנפגעה קשות ברעידת האדמה ובצונאמי, ושכוריה הגרעיניים נפגעו קשות ומאיימים על יפן ועל אזור האוקיינוס השקט כולו.

צילומים חדשים שמגיעים היום מהמדינה מוכת האסון חושפים עוד טפח ממידת ההרס. בצילומי האוויר נראות ספינות על החוף והמים העכורים של גל הצונאמי הענק בכל מקום.

פיצוץ בכור נוסף; טוקיו בסכנת קרינה גרעינית

הבוקר (שעון ישראל) התפוצץ כור מספר 2 בתחנת הכוח הגרעינית בעיר פוקושימה. זהו הפיצוץ השלישי בתחנת הכוח, מאז פקדו רעידת האדמה והצונאמי שאחריה את המדינה בסוף השבוע.

ראש הממשלה היפני, נאוטו קאן, הודיע שרמת הקרינה שדלפה באזור הגיעה לרמה המסכנת את הבריאות. באמצעות הודעת טקסט הוא הורה לתושבים ברדיוס של 30 קילומטרים להישאר בתוך מבנים ולהימנע מלצאת החוצה. שמי פוקושימה הוכרזו כ"אזור ללא טיסות".

נכון לשעה זו מוגדרת הקרינה הרדיואקטיבית באזור שמצפון לבירה טוקיו פי 10 מרמת הקרינה הרגילה, והענן עלול להגיע לבירה - כתלות בכיווני הרוח.

בנוסף, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית קיבלה דיווח מממשלת יפן לפיו בתוך בניין מס' 4 של הכור פרצה שריפה, ככל הנראה כתוצאה מפיצוץ גז מימן. מיקומה המדוייק של הדליקה הוא בתוך בריכה של פסולת גרעינית, מה שגרם לשחרור חלקיקים רדיואקטיביים ישירות חלל האטמוספירה. כעבור כשעה הודיעה ממשלת יפן לסבא"א כי השריפה בבריכת הפסולת כובתה.

מעל 11,000 הרוגים

ארגון הבריאות העולמי העמיד בכוננות 40 מומחים לאסונות גרעין שממתינים להזמנת ממשלת יפן, כשמקביל פנו גורמים באי לארה"ב בבקשה לסייע בקירור הכורים בפוקושימה שנפגעו בעקבות הרעש העוצמתי.

בנוסף נענו היפנים להצעה של 15 מדינות לקבל סיוע, אך טרם התקבלה תגובה באשר להצעה ששיגרה ישראל. בינתיים הוחלט להחזיר לארץ את הדיפלומטים הישראלים בטוקיו בשל רעידות המשנה והכאוס במדינה.

ובינתיים, לאורך החוף המזרחי של יפן ממשיכים להיחשף מימדי האסון - מניין ההרוגים הרשמי עומד כעת על למעלה מ-11,000 בני אדם, זאת ללא 2,000 גופות שהתגלו בחופי מיאגי, אחת הערים שניזוקו בצורה הקשה ביותר באסון. 17 אלף בני אדם מוגדרים נעדרים, וההערכות הן כי מספר הקורבנות הסופי יעלה עוד יותר.

עובדי ההצלה שפועלים כל העת בחיפוש אחר ניצולים בין ההריסות שהותירו גלי הצונאמי, מדווחים שמימדי ההרס במדינה הם חסרי תקדים, וככל שעובר הזמן הסיכוי לאתר ניצולים הולך ופוחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא:

רעידת אדמה ביפן - כל העידכונים

חיילים אמריקנים ספגו קרינה גבוהה

משרד החוץ יצר קשר עם כל הישראלים ביפן

צפו: פיצוץ נוסף בכור הגרעיני בפוקושימה

צילומי הלווין חושפים את החורבן ביפן

יפן: ניצול חולץ מלב ים אחרי יומיים

צפו: יונית לוי מדווחת מטוקיו

תמונות חדשות מהחוף: הצונאמי סוחף סירות ומכוניות

תיעוד: העיר שנחרבה כולה

לפני ואחרי הצונאמי: כך נראית יפן

צפו: האדמה הרעידה את גורדי השחקים של טוקיו