אחרי 3 ימים: תינוקת חולצה בחיים מההריסות

כנראה שלעולם לא נדע כיצד שרדה תינוקת אחת, בת 4 חודשים, את רעידת האדמה ואת גל הצונאמי שבא אחריה - ואז שלושה ימים שלמים מתחת להריסות ובוץ כבד. אתמול שמעו חיילים יפניים את בכיה, פינו את השברים ומצאו אותה כמעט ללא פגע. הם הצליחו לאתר את הוריה והשיבו אותה לחיקם

התינוקת ואביה המאושר (AP)

קול בכי של תינוק מתוך ההריסות נשמע כל כך בלתי אפשרי, עד שהחיילים שסיירו בכפר מוכה הצונאמי התעלמו ממנו. אבל הקול המשיך, והם הבינו שהם לא סתם שומעים קולות.

החיילים פינו כמות גדולה של עץ ופסולת באזור ממנו שמעו את הקול, חפרו דרך הבוץ הכבד - ושם הייתה התינוקת שמאוחר יותר הם יגדירו כ"נס זעיר". הילדה בת 4 החודשים נסחפה מזרועות הוריה בכפר המרוסק אישינומאקי, כשהגל הקטלני פגע בבית המשפחה.

במשך שלושה ימים, משפחתה של התינוקת האמינה שהיא אבדה לנצח. אבל אתמול, לרגע אחד, אימת האסון נעלמה על ידי סיפור ההישרדות של תינוקת חסרת ישע אחת.

איש לא יודע איך שרדה

חיילים מצבא יפן עוברים מדלת לדלת ומושכים גופות מהבתים ההרוסים באישינומאקי, צפון-מזרחית לסאנדי החרבה. רוב הקורבנות בעיירה הקטנה הם קשישים, שלא יכלו להימלט מהמים העכורים.

אחד מהחיילים הרים את התינוקת בזרועותיו, עטף אותה בשמיכה וחיבק אותה כשעמיתיו מריעים לו ולא מאמינים שילדה צעירה כל כך שרדה, כשכל תקווה כבר אבדה.

התינוקת הייתה קפואה ורטובה ובכתה וללא הפסקה, אך ככל הנראה היא לא סובלת מפגיעות נוספות. סיפור הישרדותה בצונאמי כנראה ייוותר בגדר תעלומה לנצח.

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא:

רעידת אדמה ביפן - כל העידכונים

פיצוץ בבניין מספר 2 בכור בפוקושימה, חשש שהקרינה תגיע לטוקיו

יפן: הותכו מוטות הדלק ב-3 הכורים בפוקושימה

צפו: הרגע בו הכה הצונאמי בערי יפן

חיילים אמריקנים ספגו קרינה גבוהה

משרד החוץ יצר קשר עם כל הישראלים ביפן

צפו: פיצוץ נוסף בכור הגרעיני בפוקושימה

צילומי הלווין חושפים את החורבן ביפן

יפן: ניצול חולץ מלב ים אחרי יומיים

צפו: יונית לוי מדווחת מטוקיו

תמונות חדשות מהחוף: הצונאמי סוחף סירות ומכוניות

תיעוד: העיר שנחרבה כולה

לפני ואחרי הצונאמי: כך נראית יפן

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק