צפו: יונית לוי מדווחת מטוקיו

רעש האדמה, הצונאמי ורעשי המשנה עדיין משפיעים על אחת הערים השוקקות בעולם. היפנים, למרות היותם עם מופנם, נמצאים בהלם. ככל שעוברים הימים גוברת ההבנה שההתאוששות תיקח עוד זמן רב, כשברקע הדיווחים המפחידים על דליפות רדיואקטיביות. דיווח מיוחד מלב האסון

טוקיו, יפן, היא אחת הערים ההומות בעולם, וברור לגמרי שזו עיר שעדיין לא חזרה לעצמה. ישנם עדיין רעשי משנה, חסרים מוצרים בסיסיים במרכולים והתחבורה רחוקה מאוד מלחזור לסדרה, בעיקר למי שמבקש לנסוע צפונה.

ברחבי יפן נרשמים תורים ארוכים בחנויות ובתחנות הדלק, אך העובדים מעידים כי "הלקוחות עומדים יפה בתור ועוזרים אחד לשני".

יש הרבה פחות אנשים מבדרך כלל ברחוב, אבל התמונה רחבה הרבה יותר מטוקיו לבדה. ככל שמצלמות הטלוויזיה מצפינות מעלה, ברחבי החוף המזרחי של יפן, מימדי ההרס מתבררים. כמו כן, עוצמת הרעידה עודכנה מ-8.9 בסולם ריכטר, ל-9.

ככל שהימים עוברים, גוברת ההבנה שזה לוקח זמן. זו מדינה בהלם: מדברים על יותר מ-10,000 הרוגים, ואזורים שלמים נמחקו. אזרחי העולם ובעיקר התושבים כאן ביפן, מביטים בדאגה גדולה בדיווחים על תקלות בכורים הגרעיניים.

התושבים לא בהכרח נרגעים

ניתן לחוש ברמות שונות של חשש אצל האזרחים. ישנם דיווחים מעורבבים על המתרחש: מצד אחד דיווחים מלחיצים על היתוך ותקלות מתמשכות ומצד שני ממשלה שמאוד מנסה להרגיע תושבים, שלא בהכרח נרגעים.

צוותי הסיוע מרחבי העולם, בינתיים, החלו להגיע ליפן, לפנות את ההריסות ולחלץ לכודים - וגופות. באחד המקרים, חולץ גבר שנסחף עם גל הצונאמי כ-15 מטרים מהחוף.

היפנים הם עם מאופק. אחד הדברים שחסרים לנו, כצופים מערביים, זה אנשים שאומרים מה הם מרגישים. שומעים את זה מעט, ובכל זאת ברור לגמרי שעבר כאן, ועדיין עובר, משהו נורא על המדינה הזו.

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא:

רעידת אדמה ביפן - כל העידכונים

יפן: "חשש מצונאמי נוסף בימים הקרובים"

שוב: מצב חירום בכור גרעיני ביפן

גוגל מתעד את אסון הצונאמי

ראש ממשלת יפן: המשבר החמור מאז מלחה"ע השנייה

חשש ביפן: מספר ההרוגים - יותר מ-11 אלף

תמונות חדשות מהחוף: הצונאמי סוחף סירות ומכוניות

הנתונים המדהימים על הצונאמי

תיעוד: העיר שנחרבה כולה

רגע אחרי רגע: תיעוד הצונאמי בתמונות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק