ראש ממשלת יפן: "האסון הגדול ביותר מאז מלחמת העולם השנייה"

אומדנים רשמיים מעריכים כעת כי מניין ההרוגים באירוע יעבור 10,000 בני אדם. "אני בטוח שהאומה היפנית תוכל להתאושש ולהתגבר על המשבר הנוכחי - שהוא החמור מאז מלחמת העולם השנייה", אומר ראש ממשלת יפן נאוטו קאן. פעולות החילוץ וההצלה נמשכות בכל רחבי המדינה בתקווה למצוא ניצולים נוספים

עוד בטרם התבררו מימדי האסון המלאים תיאר היום ראש ממשלת יפן נאוטו קאן, את המשבר הפוקד את מדינתו כ"חמור ביותר עימו התמודדה יפן מאז מלחמת העולם השנייה". הרקע לדברים הוא פרסום אומדנים רשמיים המעריכים כעת כי מניין ההרוגים יעבור את 10,000 בני האדם. "אני בטוח שהאומה היפנית תוכל להתאושש ולהתגבר על המשבר הנוכחי", הוסיף קאן.

הרשויות ביפן מנהלות מאמצי הצלה להעברת מזון, מים ודלק לאזורים שנותקו מקווי האספקה ופעולות חילוץ לניצולים הנמצאים בגגות הבניינים והבתים הרוסים. ברחבי המדינה פונו עד כה 350 אלף בני אדם. "אני רוצה להאמין שנותרו עוד ניצולים", העיד אחד מאלפי החיילים המשתתפים במאמצי החילוץ.  

רעידת אדמה ביפן - כל העדכונים

במקביל, התריעו הלילה רשויות הגרעין ביפן על תקלה חמורה נוספת בכור גרעיני שני בפוקושימה. על פי דובר הממשלה יוקיה אדנו, ייתכן שחלה התכה חלקית בכור ונבחנת אפשרות של הכרזה על מצב חירום גרעיני.

מבדיקה במקום התברר כי מערכת הקירור של הכור הפסיקה לעבוד וקיים חשש להתפוצצות. עד כה פונו מבתיהם יותר מ-170 אלף תושבים המתגוררים סמוך לאזור בשל התקלות.

כמו כן גדל החשש כי מספר האנשים שנפגעו מהקרינה הרדיואקטיבית בכור הגרעיני עלול להגיע ל-160. על פי הדיווחים מיפן, הגיעו לבתי החולים באזור תשעה בני אדם אשר סובלים מתסמינים העשויים להעיד כי נפגעו מהקרינה. עם זאת מנסים במדינה להרגיע את הבהלה ואומרים כי הקרינה הרדיואקטיבית פוחתת. במקביל נמשכים מאמצי החילוץ והניסיונות לאתר עוד לכודים בחיים.

צונאמי ביפן - הסיקור המלא:

צפו: האדמה הרעידה את גורדי השחקים של טוקיו

ממשלת יפן מרגיעה: "הכור לא ניזוק"

מה הסכנות בפיצוץ הכור היפני?

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה

בעקבות רעש האדמה: סכנה לדליפה בכור גרעיני

גוגל הקימה שירות לאיתור נעדרים

עדות מיפן: "הבניין כולו רעד"

רעידות האדמה שפקדו את העולם בעשור האחרון


כיצד נוצר צונאמי?

האם הירח גרם לאסון ביפן?

רגע אחרי רגע: תיעוד הצונאמי בתמונות 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק