תמונות חדשות מהחוף: הצונאמי סוחף סירות ומכוניות

כאילו היו בובות מנייר, סחף גל הצונאמי את הסירות והמכוניות כאחד אל חופי סנדאיי ביפן. תמונות חדשות שצילם צלם חובבן מקו החוף מתארות את עוצמת ההרס והכוח של גל המים העצום. כך זה נראה

מימדי האסון ביפן מאמירים: הבוקר דווח כי מניין ההרוגים ברעידת האדמה וגל הצונאמי שפקדו את האי בסוף השבוע, הגיע כבר ל-2,000 בני אדם, ועשרות אלפים עדיין מוגדרים נעדרים. במקביל, מתפרסמות תמונות חדשות המעידות על ההרס הנורא שפוקד את האי מוכה האסון.

רעידת אדמה ביפן - כל העדכונים

התמונות, שצולמו על ידי צלם חובב ופורסמו הבוקר בסוכנות הידיעות "רויטרס" - מתעדות את רגעי התפרצות הצונאמי על אחד מקווי החוף ביפן. גל שחור עצום הגיע לחוף באזור סנדאיי, סוחף עמו מכוניות וסירות.

עוצמת הרעש עלתה ל-9.0 בסולם ריכטר

בתמונות ניתן להבחין בעוצמת המים, ששוטפים וסוחפים כל דבר שנקרה בדרכם. בנחשול המים העצום ניתן לראות גם כיצד הספינות, הפוגעות בגשרים שממוקמים באזור, פשוט נרמסות תחתם ונעלמות בגלים המתגברים.

בתוך כך העלתה הסוכנות המטאורולוגית ביפן את דירוג עוצמתו של רעש האדמה באי ל-9.0 בסולם ריכטר, לאחר שהוא נמדד תחילה בדרגה 8.9 "בלבד". עם זאת, בארצות הברית עדיין טוענים כי מדובר ברעש אדמה שעוצמתו 8.9 בסולם ריכטר. מומחים מעריכים כי פער עוצמת הרעש בין 8.9 ל-9.0 הוא בין פי 1.5 לפי 2.

צונאמי ביפן - הסיקור המלא:

צפו: האדמה הרעידה את גורדי השחקים של טוקיו

ממשלת יפן מרגיעה: "הכור לא ניזוק"

מה הסכנות בפיצוץ הכור היפני?

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה

בעקבות רעש האדמה: סכנה לדליפה בכור גרעיני

גוגל הקימה שירות לאיתור נעדרים

עדות מיפן: "הבניין כולו רעד"

רעידות האדמה שפקדו את העולם בעשור האחרון


כיצד נוצר צונאמי?

האם הירח גרם לאסון ביפן?

רגע אחרי רגע: תיעוד הצונאמי בתמונות 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק