הצונאמי ביפן: חשש לפיצוץ שלישי בכור בפוקושימה

כור מספר 3 בפוקישומה עלול להתפוצץ, עקב הצטברות מימן, כך מסר דובר ממשלת יפן. מוקדם יותר התריעו רשויות הגרעין במדינה על תקלה במערכת הקירור בכור אחר בפוקושימה וחשש מפני פיצוץ והתכה גרעינית, לאחר שנמדדו במקום רמות קרינה גבוהות מהרגיל. ייתכן שבקרוב יוכרז מצב חירום גרעיני

האם הכור בפוקושימה עומד בפני פיצוץ שלישי? דובר ממשלת יפן מסר היום כי קיים חשש לפיצוץ שכזה בכור, עקב הצטברות מימן בכור שניזוק ברעידת האדמה הגדולה.

רשויות הגרעין ביפן התריעו הלילה על תקלה חמורה נוספת בכור גרעיני שני בפוקושימה, בעקבות אסון הצונאמי ורעש האדמה החזק שפקד את האזור. על פי דובר הממשלה יוקיה אדנו, ייתכן שחלה התכה חלקית בכור ונבחנת אפשרות של הכרזה על מצב חירום גרעיני.

מבדיקה במקום התברר כי מערכת הקירור של הכור הפסיקה לעבוד וקיים חשש להתפוצצות. אדנו אמר כי מבדיקה שנערכה סמוך לכור עלתה רמת הקרינה מעל לרמת התקן, אך מיד ירדה, דבר שמעלה חשש גם לדליפה רדיואקטיבית. עד כה פונו מבתיהם יותר מ-170 אלף תושבים המתגוררים סמוך לאזור בשל התקלות.

כמו כן גדל החשש כי מספר האנשים שנפגעו מהקרינה הרדיואקטיבית בכור הגרעיני עלול להגיע ל-160. על פי הדיווחים מיפן, הגיעו לבתי החולים באזור תשעה בני אדם אשר סובלים מתסמינים העשויים להעיד כי נפגעו מהקרינה. עם זאת מנסים במדינה להרגיע את הבהלה ואומרים כי הקרינה הרדיואקטיבית פוחתת.

במקביל נמשכים מאמצי החילוץ והניסיונות לאתר עוד לכודים בחיים. עד כה דווח ביפן על כ-1,800 הרוגים וכ-10,000 מוגדרים נעדרים. יותר מ-140 אלף תושבים פונו מבתיהם בשל נזקי האסון.

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא:

רעידת אדמה ביפן - כל העידכונים

צפו: דיווח מיוחד מלב האסון ביפן

יש לנו הרבה מה ללמוד מהיפנים

צפו: האדמה הרעידה את גורדי השחקים של טוקיו

ממשלת יפן מרגיעה: "הכור לא ניזוק"

מה הסכנות בפיצוץ הכור היפני?

תיעוד: השניות הראשונות של רעידת האדמה

בעקבות רעש האדמה: סכנה לדליפה בכור גרעיני

עדיין לא יצרו קשר: ביפן מחפשים אחר ישראלים

גוגל הקימה שירות לאיתור נעדרים

עדות מיפן: "הבניין כולו רעד"

רעידות האדמה שפקדו את העולם בעשור האחרון


כיצד נוצר צונאמי?

רעידת אדמה בישראל - עניין של זמן

האם הירח גרם לאסון ביפן?

רגע אחרי רגע: תיעוד הצונאמי בתמונות 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק