עדות מיפן: "הבניין כולו רעד"

בסביבות השעה 14:00 (שעון יפן), היה ירון צ'רבין, ישראלי שחי בטוקיו, בדרכו לפגישת עסקים. באותו הרגע הכה רעש האדמה החזק את המדינה והוא הרגיש את כל העולם סביבו רועד. בשיחת סקייפ הוא מספר לנו איך ההרגשה אחרי הרעש שהכה את טוקיו

ירון צ'רבין היה בסביבות השעה 14:00 (שעון יפן) בדרכו לפגישת עסקים בטוקיו. באותו הזמן פקד את המדינה רעש האדמה חזק ביותר וירון הרגיש את כל העולם סביבו רועד. בשיחת הסקייפ הוא מספר לנו על המצב בטוקיו לאחר הרעש הגדול.

"כולם היו בשוק באותו הרגע, אף אחד מהאנשים שהיו סביבי פשוט לא זז. מאוד קשה להסביר את מה שקרה". ירון מציין שהבניינים בטוקיו בנויים מספיק חזק ולכן הצליחו לבלום את הרעש, "המוקד של הרעידה החזקה הוא צפונה מטוקיו. בטוקיו היה רעש בעוצמה של 6.6 בסולם ריכטר, אך אני מאמין שבסנדאי שבצפון הורגש רעש חזק הרבה יותר", מספר צ'רבין.

"כרגע אף אחד לא נמצא בתוך המשרדים, כולם חוששים לחייהם", אומר צ'רבין ומעדכן ש"מבחינת אמצעי תקשורת כל תשתיות הטלפונים קרסו, ולמזלנו הרב האינטרנט עובד וזו הדרך היחידה שבאמצעותה אפשר לתקשר עם העולם החיצון, גם הרכבות הפסיקו לפעול ושדה תעופה בעיר סנדאי שאותה הכה הרעש הוצף כולו במים".

"כולם מפוחדים- לא להאמין מה שקרה כאן" אומר צ'רבין ומתאר שגם 4 שעות לאחר הרעש הגדול עדיין מורגשות רעידות אדמה חלשות יחסית שגורמות לבניינים לרקוד: "הרעידה החזקה אמנם כנראה עברה, אבל עכשיו אנחנו מרגישים רעידות משניות". לדבריו, "אני מאמין שנהיה הרבה יותר חכמים ונדע על הנזקים רק בימים הקרובים, כרגע הודיעו רק על כמות קטנה יחסית של הרוגים אך לדעתי יהיו עוד מאות".

רעידת אדמת ביפן - הסיקור המלא

רעידת אדמה ביפן - כל העידכונים

הרגע שבו האדמה רעדה: כך זה נראה מבפנים

נחשול אדיר של מים: הצונאמי מכה ביפן

בעקבות רעש האדמה: סכנה לדליפה בכור גרעיני


עדיין לא יצרו קשר: ביפן מחפשים אחר ישראלים

גוגל הקימה שירות לאיתור נעדרים

עדות מיפן: "הבניין כולו רעד"

רעידות האדמה שפקדו את העולם בעשור האחרון


רעידת אדמה בישראל - עניין של זמן

האם הירח גרם לאסון ביפן?

רגע אחרי רגע: תיעוד הצונאמי בתמונות

רוצים לקבל עוד עדכונים על רעידת האדמה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק