צפו בכתובת החתונה של הנסיך וויליאם וקייט מידלטון

הזוג המלכותי יקבל מידי שגריר בריטניה בישראל כתובה מיוחדת שיצר אמן ירושלמי, בעברית ובאנגלית. בכתובה לא מצוין סכום וגם אין מקום לחתימת עדים, אך מופיעות עשרת הדיברות, האריה של הירושלמי - וגם עמיתו הבריטי

הכתובה המלכותית (מייק הורטון)

בחתונה המלכותית של הנסיך וויליאם ובחירת ליבו קייט מידלטון יהיו כרכרות וסוסים, מלכת בריטניה אחת, אוכל יוקרתי, מוזמנים מכובדים וגם - כתובה יהודית.

היוזמה המפתיעה הגיע מאמן בשם מייק הורטון שחי בישראל. הוא יעניק מחר את הכתובה החגיגית לשגריר בריטניה בישראל, שייתן אותה לזוג הצעיר.

בכתובה המלכותית אין סכום, וגם לא מקום לחתימות העדים, והכתוב בה מותאם לחתונה הנוצרית שתיערך לוויל וקייט, שלמיטב ידיעתנו אינם בעלי שורשים יהודיים.

יחד עם הכתובה יגיע לוויליאם וקייט הסבר קצר על המנהג היהודי, בו נכתב: "במשך מאות שנים, המסורת העברית לפני נישואין הייתה לכתוב מגילה. המתנה הזו מירושלים נוצרה בשביל היום המיוחד הזה, כשהנסיך וויליאם וקת'רין מידלטון יינשאו".

הורטון אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "העבודה מחולקת לעברית ואנגלית כך שהזוג יבין אותה בקלות. לעשרת הדיברות יש מקום של כבוד בראש הכתובה. מצוירים שם גם האריה של ירושלים, מקדש שלמה, כמו גם סמלים בריטיים כמו כנסיית ווסטמינסטר והאריה הבריטי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק