ג'יימס בונד בבגדי נשים לכבוד יום האישה הבינלאומי

ברחבי העולם מציינים היום את יום האישה, ולרגל האירוע הופץ ברשת סרטון שכבר צובר אלפי צפיות - בו נראה "ג'יימס בונד" האחרון, השחקן דניאל קרייג, בשמלה, עקבים ופאה. אל קרייג ואל הצופים מדברת השחקנית ג'ודי דנץ' על השוויון - או אי השוויון - בין גברים לנשים. צפו

בימים כתיקונם מגלם דניאל קרייג את האיש הקשוח בעולם, ג'יימס בונד. אבל היום, לרגל יום האישה הבינלאומי, הוא לבש דווקא שמלה ועקבים וחבש פאה על ראשו.

בקליפ שהופץ ברחבי הרשת, נשמע קולה של השחקנית ג'ודי דנץ', הבוסית של קרייג - או בונד - בסוכנות הביון הבריטית, אשר מדברת על הפערים בין גברים לנשים בעולם המודרני.

"אנחנו שווים, הלא כן, 007?", שואלת דנץ'. "בכל זאת, השנה היא 2011, ולגברים יש עדיין סיכוי גבוה יותר להרוויח יותר כסף מנשים, אפילו אם הם באותו תפקיד. יש לכם סיכוי טוב הרבה יותר להתמנות למשרות פוליטיות, או להפוך למנכ"לים".

עיניו של קרייג הלבוש בחליפה נעוצות במצלמה וקולה של דנץ' אומר: "בתור מישהו שכל כך אוהב נשים, אני תוהה אם אי פעם חשבת איך זה להיות אישה?". לאחר מכן יוצא קרייג מטווח המצלמה וחוזר - לבוש בבגדי אישה.

"הנתונים מוסיפים לטפוח על פנינו"

"העולם השתנה, אך הנתונים מוסיפים לטפוח על פנינו", אומרת דנץ' כשקרייג נכנס בשמלה ופאה בלונדינית. "נשים אחראיות לשני שלישים מהעבודה המתבצעת ברחבי העולם, אולם מקבלות רק 10% מההכנסה, ומחזיקות רק באחוז אחד מהנכסים".

דנץ' מוסיפה, כשקרייג מוריד את הפאה ואת העגילים, "בכל שנה, נשללת זכותן של 70 מיליון נערות לחינוך בסיסי, ומספר מדהים של 60 מיליון מותקפות מינית בדרכן לבית הספר. אנחנו פוחדות להלך ברחובות בלילה, אולם חלקנו פוחדות אך יותר לחזור לבתים שלנו".

"אנחנו מהוות לפחות 1 מכל 4 קורבנות של אלימות בתוך המשפחה, ובכל שבוע, שתי נשים בבריטניה נרצחות על ידי בן זוגן הנוכחי או הקודם. אז אם כך, האם יש בינינו שוויון?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק