בקרוב ישוב לחייך? שנה אחרי שהותקף - סילביו ברלוסקוני נותח בפניו

אחרי שלוח הזמנים הצפוף אילץ אותו לדחות פעם אחר פעם את ההליך רפואי, הורדם ראש ממשלת איטליה למשך ארבע שעות שבהן שוקמו נזקי הפסלון שהטיח צעיר בפניו. רופאו האישי העריך כי בתוך ימים ספורים הוא יוכל לשוב לעבודה, ואיך קשור שר החוץ ליברמן לכל הסיפור?

תזכורת: כך זה נראה בליל התקיפה (berluskoni_vtr_n20091214_v1)

יותר משנה אחרי שהותקף בפניו וצולם שותת דם, יוכל בקרוב ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, לשוב לחייך. היום הייתה לו אתנחתא קלה מההסתבכות האחרונה בפרשת נערת הלווי, כשבמשך ארבע שעות הוא נותח בהרדמה מלאה לתיקון הנזקים שגרם לו הפסלון שהטיח בפניו צעיר בביקור במילנו.

למרות שלברלוסקוני לא היו בתקופה האחרונה יותר מדי סיבות לחייך, הוא הסביר כי לוח הזמנים הצפוף אילץ אותו לדחות במשך זמן רב את הניתוח. הוא עבר את ההליך בבית חולים סאן רפאל שליד מילנו, לא הרחק מהווילה המפורסמת שלו, שבה נערכו אותן מסיבות השק שסיבכו אותו.

רופאו האישי של ברלוסקוני, אלברטו זנגרילו, סיפר כי הניתוח הסתיים בהצלחה. "היה חיוני לתקן את הנזק שנגרם לו. ההליך עצמו היה רחוק מלהיות פשוט, ולמעשה, מנקודת מבט טכנית, אפשר להגיד שהוא היה אפילו די מורכב. עשינו שימוש בכל אמצעי הזהירות הנדרשים, כדי למנוע כל אפשרות שייגרם לו נזק עצבי".

על משך ההחלמה, אמר הרופא כי "הכל התנהל כשורה וההתאוששות אמורה להימשך רק כמה ימים. מה שעשינו בניתוח היה למעשה השתלת עצם, במקום השן שהוא איבד בתקיפה".

כהרגלו, הקפיד ראש ממשלת איטליה שלא לאפשר לשום צרה להעיב על מצב רוחו. "כמו תמיד, הוא היה אופטימי מאוד וגרם לצוות הרפואי להרגיש בנוח. עכשיו הוא חש בעיקר הקלה ומחכה כבר להשתחרר מבית החולים הביתה", סיפר רופאו האישי.

מי שבכל זאת שינה את התוכניות בעקבות הניתוח הוא לא אחר מאשר שר החוץ, אביגדור ליברמן. הוא וברלוסקוני תכננו להיפגש מחר, אבל יאלצו לדחות זאת למועד אחר - וכנראה שלא כל כך רחוק. לפי הערכות רופאו האישי, יוכל ראש ממשלת איטליה לשוב לעבודה כבר ביום חמישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת