תמונות חדשות: אסון התאומים בצילום ממסוק משטרתי

כמעט עשור אחרי הפיגוע הקטלני בהיסטוריה, משטרת ניו יורק פירסמה הלילה תיעוד וידאו שלא נראה מעולם, המציג את פיגועי ה-11/9 מזווית שטרם נראתה: מהאוויר. מסוק משטרתי שהה באוויר בזמן התנגשות המטוסים בבנייני התאומים, ותיעד הכל. צפו בתיעוד המצמרר

כמעט 10 שנים אחרי פיגועי הטרור הגדולים בהיסטוריה, עולות לרשת תמונות חדשות המתעדות את האסון הנורא - מהאוויר.

רוצים לקבל קטעי וידאו נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משטרת ניו יורק פרסמה הלילה קטע וידאו מצמרר, באורך של 17 דקות, בו ניתן לראות את הפגיעה במגדלי התאומים ממרחק שלא ראינו קודם, ומזווית שלא ראינו עד היום. קטע הווידאו צולם ממסוק משטרתי שעקב אחרי האירועים באותו בוקר טרגי בניו יורק.   

התיעוד הנדיר הופץ על ידי המוסד הלאומי לתקנים וטכנולוגיה תחת החוק לחופש המידע בארה"ב. הוא נשלח בתחילה לבלוג GAWKER, ובמקביל פורסמו עוד תמונות שצולמו על ידי השוטרים שטסו באותו המסוק בזמן האסון.

המצלמה מתמקדת בעשן השחור שנישא מהמגדל הצפוני אחרי שמטוס הבואינג של חברת "אמריקן איירליינס" פגע במגדל הצפוני, בשעה 08:46 בבוקר, ועד קריסתו של הבניין (בדקה ה-4 של הסרטון); ונמשך עד קריסת ה"תאום" הדרומי, מפגיעת המטוס של "יונייטד איירליינס" ב-09:03 (בדקה ה-12 של הסרטון).

בסופו של הסרטון ניתן לראות את קו הרקיע המעושן והריק של מנהטן, אותו הקו שקיים גם היום. 2998 בני אדם נהרגו בפיגוע הענק, ששינה את המדיניות של העולם כולו כלפי ארגוני הטרור האיסלאמיים.