צפו: התפרצות הר געש בהוואי

הר הגעש קילאווה שבהוואי סיפק אמש תמונות מרהיבות של התפרצות וולקנית, שנראתה למרחק של קילומטרים. הר הגעש, הממוקם בלב פארק מיוחד, לא מסכן איש - אך בהחלט מציג את הכוח המרשים של הטבע

לבה פרצה אתמול מהר קילאווה שבהוואי, בהתפרצות שאפשר להסתכל עליה, אבל בהחלט לא כדאי להתקרב. משמעות שמו של ההר הוא "התפרצות", בשפת השבטים שיישבו את האי לפני אלפי שנים, וזה בדיוק מה שהוא עושה כמעט בכל שנה ב-28 השנים האחרונות.

אבל ההתפרצות הנוכחית, בהתאם למגמה של 10 השנים האחרונות, גדולה עוד יותר. כל התפרצות מלוות ברעידות אדמה, אך בהתפרצות הזו, הסייסמוגראפים באי תיעדו לא פחות מ-150 רעידות אדמה קלות שמלוות את ההתפרצות הזו. 150 רעידות אדמה ביום אחד. על פי הצלם של סוכנות הידיעות רויטרס, שתיעד את ההתפרצות, הלבה פרצה לגובה של לפחות 20 מטרים .

הר קילאווה הוא רק אחד משרשרת של הרי געש בהוואי. שרשרת ההרים הוולקנים הוגדרה על ידי הרשות האמריקנית כפארק לאומי, ולמרות שהפארק הזה סגור למבקרים ברוב ימי השנה, במיוחד בימים בהם מתועדת פעילות וולקנית, הרשויות באי בנו מצפה מיוחד ממנו צולם התיעוד האחרון. את הפעילות הוולקנית ניתן לראות ממרחק של 2 קילומטרים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק