מדד הפופולריות: ישראל עמוק בתחתית

אם היינו צריכים הוכחה נוספת לכך שמצבנו בעולם לא מזהיר, סקר מקיף של ה-BBC מציב את ישראל בתחתית רשימת המדינות הפופולריות בעולם, כשמתחתנו רק פקיסטן, קוריאה הדרומית ואירן. החדשות הטובות: נרשמה עלייה של 2% ביחס החיובי כלפינו. הבשורות הרעות: אפילו האמריקנים פחות אוהבים אותנו

מי לא אוהב אותנו? (רויטרס)

לא פופולריים כלל: סקר מקיף של BBC בהשתתפות קרוב ל-30 אלף בני אדם ברחבי הגלובוס מציב את ישראל בתחתית רשימת המדינות האהודות בעולם.

כ-29,000 איש מ-27 מדינות התבקשו לדרג את עמדותיהן החיוביות והשליליות כלפי 17 ארצות. את ישראל בחרו הנשאלים להציב בתחתית הטבלה, כאשר 49% מהם הביעו עמדה שלילית כלפיה. מתחתינו דורגו רק פקיסטן, קוריאה הצפונית ואירן שסוגרת את הרשימה. קוריאה הדרומית ניצבת שני מקומות מעל.

מהסקר אומנם עולה כי חלה עלייה של 2% במספר הנשאלים שהביעו עמדה חיובית כלפי המדינה היהודית ביחס לאשתקד, אך מתברר כי דווקא מי שנחשבת לידידתנו הגדולה ביותר מתחילה לפקפק בקשר. עלייה ניכרת נרשמה במספר האמריקנים שהביעו יחס שלילי לישראל: מ-31% ל-41%.

גם הבריטים, מתברר, פחות מחבבים אותנו. 66% מהנשאלים בממלכה הצביעו נגד ישראל לעומת 50% בסקר הקודם.

בראש הטבלה ניצבת גרמניה, כשאחריה בריטניה וקנדה. יפן וצרפת מדורגות במקומות הרביעי והחמישי כשהן מקדימות את ברזיל, סין דרום אפריקה והודו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק