תיעוד: שוד התכשיטים הגדול ביותר בבריטניה

לאחר הרשעתו של הנאשם האחרון במעורבות בשוד התכשיטים הגדול ביותר שבוצע בבריטניה, נחשף לראשונה הסרטון המתעד את הגניבה. בצילומים ניתן לראות שניים מהשודדים נכנסים לחנות היוקרתית בלונדון וגונבים את השלל באיומי אקדח. למרות הרשעתו של הנאשם האחרון - השלל ששוויו 40 מיליון פאונד לא נמצא עד היום

 

 

בבריטניה הותר לפרסום סרטון הוידיאו שמתעד את שוד התכשיטים הגדול אי פעם שהתרחש במדינה. בתמונות הדרמטיות שצולמו בשנת 2009, ניתן לראות את שני השודדים נכנסים לחנות היוקרתית בלונדון, גונבים את התכשיטים תחת איומים ונמלטים עם השלל, שלא נמצא עד היום.

בסרטון שצולם במצלמות האבטחה של החנות, ניתן לראות בבירור את מהלך האירועים שהתרחשו בחנות היוקרתית במרכז לונדון ב-6 לאוגוסט 2009. בצילומים נראים שני שודדים בחליפות מהודרות ואיפור מצליחים לשכנע את המאבטח במקום להכניס אותם לחנות.

לאחר שהגיעו לחדר המרכזי שלפו השניים אקדחים, ואילצו את מנהל החנות לשכב על הרצפה ולפשק את רגליו. באותו הזמן דרשו מהעוזרת תחת איומי אקדח שתעביר להם את השעונים, העגילים והצמידים שעמדו בתצוגה.

כעבור שתי דקות יצאו שני השודדים מהמבנה, כשבידיהם 43 פריטים גנובים בשווי של כ-40 מיליון פאונד. הם לקחו את עוזרת המנהל כבת ערובה ושיחררו אותה רק לאחר שנכנסו לרכב, ירו ירייה לאוויר ונמלטו.

פרסומו של הסרטון התאפשר לאחר הקראת גזר הדין של החשוד החמישי והאחרון במעורבות בשוד. קרייג קלדרווד בן 28, שתועד במצלמות האבטחה במהלך גניבת הענק, נשלח ל-21 שנות מאסר על ידי חבר המושבעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק