עוד שבועיים: הירח יהיה קרוב מתמיד

מה אתם עושים ביום שבת עוד שבועיים בדיוק? אם אין לכם תכניות, כדאי שפשוט תצאו החוצה ותסתכלו לשמיים. באותו היום יהיה הירח קרוב לכדור הארץ במיוחד וייראה הגדול ביותר מאז 1993. אסטרולוגים מזהירים מרעידות אדמה והתפרצויות הרי געש, אך המדענים מרגיעים: "זה בסך הכול ישפיע על הגאות והשפל"

הושט היד וגע בו: ב-19 במרס, עוד שבועיים בדיוק, כדאי שתביטו לשמיים. באותו לילה תתרחש תופעה ייחודית: הירח ייראה גדול במיוחד ויהיה במרחק הקרוב ביותר לכדור הארץ מזה 18 שנה.

בדרך כלל מפרידים בין גרם השמיים לכדור הארץ 384,403 קילומטרים בממוצע, אבל באותו הערב המרחק יתקצר משמעותית ל-356,577 קילומטרים בלבד - מה שייצור מראה נדיר שלא נראה דומה לו מאז 1993, אבל גם מעורר כבר לא מעט חששות.

מספר אסטרולוגים מזהירים מהמרחק הקרוב של הלבנה מהרגיל, דבר שמשפיע על הגאות והשפל. לטענתם, התופעה, אותה הם מכנים "super moon", עלולה לעורר שינויים מהותיים ולגרום להרס בצורת רעידות אדמה ושיטפונות.

לעומתם, דוחים מדענים את נבואות הזעם ומרגיעים: "לא צריך להתרגש, בסך הכול נחזה בהבדלים בגאות והשפל. לא יהיו רעשים או התפרצויות הר געש, אלא הם יקרו באותו זמן בלאו הכי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק