עמוד האש: התמונות שעשו את השבוע

כמו בכל שבוע, אנו מביאים לכם את התמונות מהאירועים המרכזיים שהתרחשו. מהזכייה של נטלי פורטמן בטקס האוסקר בתחילתו, עד ליום הזעם של פעילי הימין בסופו

הפצצה בלוב

קדאפי מפציץ את מתנגדיו

בלוב נמשכות ההתנגשויות בין צבאו של קדאפי למורדים. שליט לוב, שלא מוכן לוותר על כיסאו, לא מהסס לתקוף את מתנגדיו בכל הכוח. למרות העימותים הקשים, צוות צילום הצליח לתעד את חיל האוויר הלובי מפציץ שטחים בהם נמצאים המורדים.

טורנדו אש בהונגריה

תופעה ייחודית האירה השבוע את שמי הונגריה: 70 כבאים עמלו במשך שעות ארוכות לכבות את טורנדו האש שכילה מפעל פלסטיק בעיר קיסטראקסה. טורנדו של להבות יכול להיווצר רק בתנאים מסוימים מאוד, כתוצאה מטור אוויר אנכי השואב לתוכו את הלהבות, כשהוא מופרד משאר מוקדי האש סביבו. למרבה המזל - באירוע לא היו נפגעים.

פרנויה באירן?

הוועד האולימפי הבינלאומי דחה את דרישת אירן לשנות את הלוגו של לונדון 2012, שלטענתה המילה "ציון" מתחבאת בתוכו. כעת האירנים מאיימים כי יאסרו על המשלחת האירנית לנסוע למשחקים. "ודאי שאומות אחרות, בהן אומות איסלאמיות, יגיבו בחומרה ללוגו הגזעני הזה", אמר ראש הוועד האולימפי האירני .

האייפד - דור ההמשך

למרות חופשת המחלה, מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס עדיין לא העביר את השרביט לעובדיו, והשיק בסן פרנסיסקו את מכשיר האייפד החדש. המכשיר יגיע בעיצוב חדש לגמרי, בצבעי שחור ולבן ויהיה דק ב-33% מהדגם המקורי ואפילו דק מאייפון 4, והוא בעל שתי מצלמות משני צדדיו. עד היום נמכרו 15 מיליון מכשירי אייפד ברחבי העולם.

בית המשפט קבע: ענת אלימלך נרצחה

ענת אלימלך - לא רוצחת
13 שנים לאחר מותה, קבע בית המשפט כי הדוגמנית ענת אלימלך נרצחה על ידי חברה לחיים דוד אפוטה, ולא כפי שנקבע בתחילה. "ענת שלי נרצחה פעמיים", אמר האב, "היה לי ברור שהיא לא זו שרצחה אותו והתאבדה". בית המשפט כתב בהחלטתו כי אחיו של אפוטה שהגיע לזירת הרצח, שיבש את הראיות והניח את האקדח סמוך לאלימלך.

ניו זילנד: ממשיכים לעכל את האסון

בכרייסטצ'רץ' שבניו זילנד סיימו השבוע בפעולות החילוץ של ניצולים מבין ההריסות. רעש האדמה הכבד שפקד את העיר גרם למותן של 161 בני אדם, כשהצפי הוא שעוד 80 גופות יחולצו. רעידת האדמה פגעה גם בפסל של מושל העבר.

גילויים חדשים בפרשת סולטן יעקב

באחד הקרבות בלבנון בשנת 1982, נחטפו שלושה חיילי צה"ל בידי מחבלים סמוך לכפר סולטן יעקב. מאז, מנסים גורמים שונים לאתר את השלושה: זכריה באומל, יהודה כץ וצבי פלדמן. השבוע גילתה עמותת "לחופש נולד", כי מידע ותמונה שהעביר לעמותה נספח צבאי בריטי, מראה באופן חד משמעי כי אחד החיילים נהרג במהלך הקרב.

הכוכבים זוכים בפרסים

טקס האוסקר היוקרתי התקיים השבוע, ואולי ניפק לנו שתי הזדמנויות לגאווה לאומית. נטלי פורטמן, בת להורים ישראלים, זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר. בנוסף לפורטמן, זכה בפרס סרט דוקומנטרי שעוסק בבית הספר ביאליק-רוגוזין, שמאכלס בעיקר ילדים לעובדים זרים.

יום הזעם של הימין

ביום חמישי יצאו לרחובות פעילי הימין, במחאה על הריסת הבתים בחוות גלעד. לטענת פעילי הימין, במהלך ההפגנות השתמשו המפנים באלימות לא פרופורציונלית כלפיה

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק