בריטניה: נולדה, הוקפאה 3 ימים ושבה לחיים

בעקבות טיפול רפואי חדשני בבית חולים בקיימברידג', ניצלו חייה של תינוקת בת יומה. לאחר שנולדה ללא רוח חיים ועברה ניסיונות החייאה ממושכים, הוקפאה התינוקת למשך שלושה ימים רצופים. לאחר שהעלו את טמפרטורת גופה נדהמו לראות כי לא נגרם לה נזק מוחי

ניצלה בזכות טיפול חדשני. אילוסטרציה (רויטרס)

נס בבריטניה: תינוקת בת יומה ניצלה ממוות לאחר שהוקפאה על ידי רופאים במשך שלושה ימים. למרות שבמשך זמן רב לא הגיע חמצן למוחה - היא אינה סובלת מפגיעה מוחית.

התינוקת אלה אנדרסון, דיממה למוות עוד כשהיתה ברחם אמה, לפני הלידה. רופאי בית החולים בקיימברידג' שם אושפזה, החליטו לנסות להילחם על חייה למרות שיולדה ללא סימני חיים. בתום 25 דקות של ניסיונות החייאה, במהלכם סבלה מאי אספקת חמצן למוחה החליטו הרופאים לבצע הליך לא שגרתי כדי להציל את חייה. הם עטפו את גופה בשמיכה עם מים קפואים והורידו את טמפרטורות הגוף שלה ל-33 מעלות צלסיוס.

"נס רפואי"

ג'ייסון, אביה של התינוקת סיפר כי כאשר הניח יד על בתו "היא הייתה קפואה כקרח". הרופאים הסבירו לו שמטרת ההקפאה היא להאט את הפעילות בגופה וכך למנוע גרימת נזק למוחה הצעיר.

כעבור 72 שעות החלו הרופאים להעלות את טמפרטורת הגוף של אלה, וכעבור 11 ימים היא שבה לעצמה ושוחררה לביתה. רבים מגדירים את מקרה ההחלמה שלה לנס, לאחר שתשעה חודשים לאחר הלידה היא אינה סובלת כלל מפגיעה מוחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק