המפגינה נגד צה"ל בניו יורק: "אוהבת את ישראל"

מאיה יחיאלי ווינד, סטודנטית ישראלית באוניברסיטת קולומביה, שתועדה על ידי מצלמות חדשות 2 בהפגנה אנטי-ישראלית בארצות הברית, מסבירה בראיון מיוחד כי היא דווקא כן אוהבת את ישראל. "ברגע שהכיבוש ייפסק ונתחיל לכבד זכויות אדם וחוק בינלאומי, אני אפסיק את המיצגים שלי", היא טוענת. "אני רק עוזרת להפיץ מידע"

במהלך "שבוע האפרטהייד" המתקיים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי העולם, נערכים מייצגים התוקפים את מדיניות צה"ל וישראל. באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ניסתה סטודנטית ישראלית להראות לעוברים ושבים כיצד לכאורה, נוהגים החיילים באלימות כלפי פלסטינים.

במהלך המיצג שנערך אתמול שיחקו שתי סטודנטיות חיילים במחסום שמתעללים וכופתים עובר אורח פלסטיני. הסטודנטית הישראלית שעמדה מאחורי היוזמה מאיה יחיאלי ווינד, מסבירה כי למרות היוזמה שלה היא דווקא אוהבת את ישראל.

"אני כלל לא שונאת את ישראל על אף ששבוע האפרטהייד הזה מוצג כאנטי-ישראלי, הוא אנטי מדיניות ישראל בפלסטין", מסבירה ווינד בראיון מיוחד לתכנית "שש עם". "ברגע שהכיבוש ייפסק ונתחיל לכבד זכויות אדם וחוק בינלאומי, אני אפסיק את המיצגים שלי".

לדברי הסטודנטית הישראלית, היא בעד חוק בינלאומי וזכויות אדם וכי דווקא מתוך אהבה למדינה היא רוצה לראות את המדיניות משתנה. "אני חושבת שקודם כל, אני לא מייצרת שנאה, אני בסך הכל עוזרת להפיץ מידע שהוא אמיתי ונכון. מה שאני מייצגת זה מה שבאמת קורה בשטחים והציבור האמריקני מממן את הכיבוש הישראלי, ולכן יש לו גם זכות לדעת מה קורה שם".

ווינד מוסיפה: "אני רואה את חיי בארץ. אני רק כאן ללימודים. אני מאוד אוהבת את המדינה, מאוד חשוב לי העתיד שלה, ולכן אני רוצה לראות את המדיניות בשטחים משתנה. אם נשקיע את כמות האנרגיה והמשאבים שאנחנו משקיעים בהסברה בשינוי המדיניות אז לא תהיה לנו בעיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק