צפו: ישראלים מפגינים נגד צה"ל

מפגינים פרו-פלסטינים, בראשות צעירה ישראלית, הדגימו מול עשרות סטודנטים באוניברסיטת קולומביה בארה"ב כיצד משפילים, לטענתם, חיילי צה"ל פלסטינים במחסומים. הצעירות שהתחזו ללוחמות איימו על "העצורים" בכלי נשק מקרטון וצעקו עליהם. צפו בתיעוד הבלעדי מניו יורק

כך יוצרים תדמית רעה לישראל בעולם: במיצג שנערך אתמול (רביעי) לעיני עשרות סטודנטים וצעירים באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, ארה"ב, "הדגימו" חברי קבוצה פרו-פלסטינית בקמפוס כיצד חיילים עוצרים פלסטינים במחסומים. "כלי הנשק" ההסברתיים - רובי קרטון, שתי צעירות שהתחזו לחיילות וגם סטודנטית ששיחקה מתנחלת.

מארגנת האירוע, שנערך במסגרת "שבוע האפרטהייד" האנטי-ישראלי שמתקיים כעת במאות קמפוסים ברחבי ארצות הברית וקנדה, היא מאיה יחיאלי-ווינד, אותה ניתן לראות בסרטון, צועקת על "העצור הפלסטיני". יחיאלי-ווינד היא ישראלית, בת 19, במקור מירושלים, אשר לומדת באוניברסיטה.

לפני כארבעה חודשים תועדה יחיאלי-ווינד באקט אנטי-ישראלי אחר, ממש באותו המקום בקמפוס בקולומביה, וגם אז היא הייתה "חיילת", לבשה מדי ב', נשאה רובה מקרטון ואיימה בעזרתו על הסטודנטים ששיחקו פלסטינים.

הפעם נוסף למיצג מימד נוסף - המתנחלים. כך למשל אחת הצעירות שגילמה מתנחלת צעקה על "העציר הפלסטיני" שהשפילו "החיילות": "זה מגיע לך, טרוריסט, זו האדמה שלי ולא שלך, תסתלק מכאן".

"שקרים שקל להאמין להם"

מול המיצג שכונה "חומת האפרטהייד", מעבר לשביל, הוקמה גם עמדה פרו-ישראלית, בה עבדו כמה שליחים של הסוכנות היהודית, כמו גם סטודנטים ישראלים שראו את מיצג החומה ולא יכלו לשתוק. אחד מהם היה יונתן, שאמר לחדשות 2 באינטרנט כי "זה קשה להיות סטודנט ישראלי פה ולראות את זה. הם מספרים שקרים וכל כך קל להאמין לזה".

באירוע נכחו גם חברי משלחת ישראלית מטעם משרד ההסברה, the true face of Israel, שנשלחה בכוונה תחילה לקמפוסים שונים בארה"ב ב"שבוע האפרטהייד". אנשי המשלחת, צעירים ללא ניסיון הסברתי קודם, מתמודדים לאורך השבוע במפגשים טעונים עם סטודנטים וצעירים אמריקנים - יהודים, לא יהודים, אפרו אמריקנים וגם מוסלמים.

כשחברי המשלחת ניסו לשוחח עם אנשי הארגון הפרו-פלסטיני, הם נתקלו בתחילה בקשיים ניכרים אך לבסוף התפתחה שיחה. מי שדווקא סירבה לדבר עם הישראלים היא יחיאלי-ווינד, שארגנה את האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק