רעידת האדמה חשפה "קפסולת זמן"

רעש האדמה בניו זילנד עלה בחייהם של 155 בני אדם, אך גם הביאה לגילויו של פריט היסטורי יוצא דופן. בתוך פסלו של מייסד העיר כרייסטצ'רץ', שנותץ ברעידת האדמה, התגלו בקבוק ובתוכו מגילה ו"קפסולת זמן" חתומה מנחושת. ראש העיר מתכוון לחשוף את תוכן הקפסולה בטקס חגיגי מול תושבי העיר

הפסל שהתהפך. קול מן העבר (AP)

"קפסולת זמן" ומגילה בבקבוק עשויים לספק מידע על ניו זילנד של לפני 150 שנה. במהלך רעידת האדמה בניו זילנד לפני כשבוע, התהפך פסלו של האב המייסד של העיר, ג'ון רוברט גודלי, וכשנשבר, נפלו מתוכו מספר פריטים היסטוריים. עד אתמול, איש לא ידע על הפריטים שהוטמנו בתוך הפסל.

בשל עדינות המסמך, חוקרי המוזיאון טרם פתחו את הקפסולה או המגילה, אך לדברי מנהל המוזיאון בעיר אנתוני רייט, המילים "הוקם על ידי" מופיעות על חלקה החשוף של המגילה. רייט הוסיף כי לדעתו המגילה המלאה מתארת כי הפסל הוקם כאות הוקרה לאב המייסד.

ראש העיר כרייסטצ'רץ', בוב פארקר, מסר עוד כי הסקרנות תגבר בסופו של דבר וברגע שהמומחים יוודאו כי אין סכנה בפתיחת גליל הנחושת, הוא ייפתח וסודותיו ייחשפו. ראש העיר הבטיח כי לאחר מכן תיחתם מחדש "קפסולת הזמן" ותיטמן בחזרה בתוך הפסל, שיוקם מחדש.

כאשר יוחלט על מועד פתיחת הגליל, ייכנס פארקר את התושבים ויחשוף את תוכנה בטקס חגיגי. בנוסף, ראש העיר מתכוון להמשיך עם המסורת ולהטמין קפסולה נוספת בתוך הפסל, הפעם עם פריטים אשר מייצגים את שנת 2011.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק