מעצב העל האנטישמי פוטר מעבודתו

ג'ון גליאנו משלם את מחיר ההערות הגזעניות והאנטישמיות שזרק לבני זוג במסעדה בפריז בשבוע שעבר. בעקבות התיעוד של התקרית המכוערת שפורסם אתמול, בו נראה מעצב העל כשהוא אומר "אוהב את היטלר", הודיעה היום הנהלת בית האופנה "כריסטיאן דיור" על פיטוריו. מנכ"ל החברה: "מגנים בחריפות את דבריו"

בית האופנה הצרפתי "דיור" הודיע על פיטוריו של מעצב הבית ג'ון גליאנו, זאת בעקבות ההערות האנטישמיות והגזעניות שהשמיע במסעדה בפריז בשבוע שעבר.

דובר מטעם "כריסטיאן דיור" מסר היום לסוכנות הידיעות רויטרס כי החברה החלה בהליכים לפיטוריו של המעצב, זאת בעקבות חשיפת הסרטון המתעד את התבטאויותיו של גליאנו, אתמול ב"סאן" הבריטי. מנכ"ל בית האופנה היוקרתי, סידני טולדנו, מסר בהצהרה רשמית לתקשורת כי הוא "מגנה בחריפות את דבריו של גליאנו, שלחלוטין נוגדים את הערכים עליהם כריסטיאן דיור הגן תמיד".

התביעה בצרפת צפוייה להחליט עד לסוף השבוע אם גליאנו יועמד לדין בעקבות התקרית במסעדה ברובע המארה בפריז. פיטוריו של המעצב מגיעים בתזמון בעייתי מאד מבחינת בית האופנה "דיור" - ביום הראשון של שבוע האופנה בפריז ושלושה ימים לפני תצוגת האופנה המתוכננת של גליאנו ו"דיור", שהייתה אמורה להיערך ביום חמישי. בשלב זה לא ברור אם תצוגת האופנה תתקיים כמתוכנן, לאור המהומה שהתפתחה סביב גליאנו.

המעצב תועד אומר: "אמא שלך הייתה מתה בתאי הגזים"

האירוע המדובר התרחש בשבוע שעבר, במסעדה יוקרתית בלב רובע המארה של פריז. ג'ון גליאנו, מעצב העל הידוע, תועד תוקף מילולית בחריפות שתי תיירות ולא חוסך בהתבטאויות אנטישמיות.

"אני אוהב את היטלר", הצהיר גליאנו בעדות המצולמת שפירסם אתמול הצהובון הבריטי ה"סאן", ולא מפסיק להציק לאחת הבנות: "אנשים כמוך היום מתים היום. אמא שלך ואבות אבותייך היו מתים בתאי הגזים".

לתקרית האחרונה מתווסף צילום חובבים מאותה מסעדה ביום חמישי שעבר. כאן רק רואים את המהומה - אבל את המילים קשה לשכוח. "שתמותי - זונה יהודייה מלוכלכת! לא היית בכלל צריכה להיוולד!", הטיח המעצב השיכור בצעירה יהודייה שישבה במקום. לבן זוגה האסייתי גם היה לו מסר: "אסייתי מזוין, אני אהרוג אותך!".

גליאנו נעצר, נחקר במשטרה ונחשד באנטישמיות וגזענות. עד סוף השבוע יוחלט בצרפת אם להגיש נגדו כתב אישום בעקבות התקרית. עורך דינו ניסה למזער את הנזק וטען כי מעצב העל הושפע אולי מהאלכוהול והלחץ לקראת תצוגת האופנה הקרובה, אבל היום ההצגה נגמרה - ובית האופנה זרק את מעצב הבית שלו הביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק