לא ציוני ולא גזעני - הלוגו של המשחקים האולימפיים יישאר ללא שינוי

הוועד האולימפי הבינלאומי דחה את דרישת אירן לשנות את הלוגו של לונדון 2012, למרות טענת האירנים שהמילה "ציון" מתחבאת בתוכו. אירן מצדה מתעקשת שהלוגו גזעני, ומאיימת שתאסור על המשלחת האירנית לנסוע למשחקים

לונדון 2012 - הלוגו (רויטרס)

לוגו גזעני או דימיון פורה? הוועד האולימפי הודיע היום כי הוא דוחה את הטענות מאירן על גזענות בלוגו שילווה את המשחקים האולימפיים בלונדון. לטענת האירנים, הלוגו של אולימפיאדת 2012 שתתקיים בלונדון, גזעני כיוון שהוא כולל את המילה "ציון".

"הלוגו של לונדון 2012 מייצג את האולימפיאדה בלונדון 2012 ושום דבר אחר מלבד זה", אמר היום חבר הוועד האולימפי בתגובה רשמית לטענות האירניות. הלוגו של האולימפיאדה שפורסם כבר בשנת 2007, מראה את הספרות שמרכיבות את שנת 2012 בארבע איורים ורודים, כש"ציון", הוא שמה של ירושלים, והבסיס לשם תנועת הציונות. בפנייתם, טענו האירנים שהלוגו מאחד את שניהם.

בניסיון לשנות את הלוגו, אירן הגישה אתמול תלונה רשמית לוועד האולימפי, שיועד לראש הוועדה ג'ק רוג. "ודאי שאומות אחרות, בהן אומות איסלאמיות, יגיבו בחומרה ללוגו הגזעני הזה", אמר ראש הוועד האולימפי האירני מהראם אפשרזדה לסוכנות הידיעות האירנית. "צעד כזה מסכן את מטרת המשחקים האולימפים בעולם כולו".

אפשרזדה לא הסתפק בפרשנות והזהיר את מארגני האולימפיאדה בלונדון באמרו כי "הזנחת הסוגיה עשויה להביא לביטול ההשתתפות של חלק מהמדינות, ובמיוחד של אירן".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק