צפו: דהר אל קבוצת רוכבי אופניים ודרס אותם

מסע של רוכבי אופניים בברזיל הפך לדריסה המונית לאחר שנהג מכונית התפרץ לתוך ההמון והתנגש בהם בעוצמה. בתיעוד של האירוע נראים מספר רוכבים כשהם מועפים באוויר, אולם למרבה המזל התקרית הסתיימה לללא הרוגים. לאחר שנתפס, הסביר הנהג הפוגע: "הרוכבים דפקו על הרכב, חששתי מלינץ' בי ובבני בן ה-15"

מאות רוכבי אופניים השתתפו בסוף השבוע במסע האופניים שהתקיים בעיר פורטו אלגרה שבדרום ברזיל. האירוע, שהחל כמסע אופניים שגרתי, הפך במהרה לתקרית דריסה המונית שהסתיימה בעשרות פצועים. כשצופים בסרטון שתיעד את הדריסה, נראה שרק במזל איש מהרוכבים לא נהרג.

בסרטון מתועד רגע הדריסה, שלאחריו הועפו עשרות רוכבים באוויר. עברו מספר שניות עד שיתר הרוכבים הבינו את המתרחש, והחלו לנוס מהמקום. נהג הרכב, ריקרדו ניס בן ה-47, ניצל את ההמולה כדי להימלט מהמקום, אך נעצר מאוחר יותר לאחר שהחליטל הסגיר את עצמו למשטרה.

בחקירתו סיפק הסבר משונה להחלטתו "לדהור" עם הרכב לתוך ההמון. "הרוכבים דפקו על דלתות המכונית שבה ישב גם בני בן ה-15 ונבהלנו", אמר. "חששתי שהרוכבים יבצעו בנו לינץ'". רוכבים שתוחקרו לאחר האירוע ציינו כי לא איימו על הנהג, ולא הבינו מדוע חש סכנה לחייו ולחיי בנו. גם השוטרים התקשו לקבל את ההסבר על הגנה עצמית, וציינו כי הוא צפוי להיות מואשם ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק