הילדה הכי שעירה בעולם מאושרת

סופטרה סאסופן בת ה-11 מתאילנד לא דומה כלל לבנות גילה. היא סובלת מתסמונת נדירה שגורמת לשיעור יתר בכל חלקי גופה, כששום טיפול לא פותר את הבעיה. במשך שנים היא זכתה לכינויים מעליבים ומבטים מרחמים, אבל עכשיו היא הוכרזה על ידי ספר השיאים של גינס לילדה השעירה בעולם - והפכה לפופולרית במיוחד

סופטרה סאסופן. שעירה מעל המשוער (סאן)

 

מהרגע בו נולדה סופטרה סאסופן, היא הפכה מושא ללעג בקרב כמעט כל מי שפגש אותה. עכשיו, אחרי שזכתה רשמית לתואר "הילדה השעירה ביותר בעולם", יכולה סוף סוף סופטרה בת ה-11 מתאילנד לחייך.

הילדים, שכינו אותה 'קופה' ו'ילדת זאב', מבקשים כעת את קרבתה של סופטרה ומרעיפים עליה רק חום ואהבה. "כולם רוצים להיות חברים שלי", היא מספרת באושר.

סופטרה סובלת מתסמונת נדירה, שעל פי דיווחים בעולם פגעה רק ב-50 בני אדם נוספים מאז ימי הביניים. לפני שהבינו את המחלה, היה נהוג להתייחס לסובלים ממנה כאל "אנשי זאב", עד שהתברר כי מדובר בתוצאה של בעיה בכרומוזום.

הוריה ניסו להתגבר על הבעיה באמצעות הסרת שיער בלייזר, אך הטיפולים כשלו בצורה נחרצת. עם השנים הסתגלה סופטרה למצב. "אני לא מרגישה שום דבר, רק לפעמים קשה לי לראות כשהשיער הגדול", היא מספרת בראיון לעיתון ה"סאן" הבריטי.

אבל גם אחרי הכרתה הרשמית על ידי אנשי ספר השיאים של גינס, היא עדיין לא מוותרת על החלום להיות ילדה רגילה. "אני מקווה שימצאו לזה יום אחד תרופה", מבהירה סופטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק