כך מעצב העל תקף צעירה יהודייה

עולם האופנה סוער כבר כמה ימים בעקבות תקרית בעלת רקע אנטישמי. מעצב העל ג'ון גליאנו מואשם שהטיח קללות גזעניות ואנטישמיות בבני זוג מחוץ לבית קפה בפריז. הוא הושעה מעבודתו בבית האופנה כריסטיאן דיור והכחיש את הטענות נגדו - אבל עכשיו ה"סאן" הבריטי מפרסם את ההוכחות המצולמות

הזירה: מסעדה יוקרתית בלב שכונה יהודית עתיקה של פריז. האיש: ג'ון גליאנו, מעצב העל, אדם המלא בשנאת יהודים וזרים, שתוקף שתי תיירות ולא חוסך בהתבטאויות אנטישמיות.

"אני אוהב את היטלר", מצהיר גליאנו בעדות המצולמת שמפרסם היום הצהובון הבריטי ה"סאן", ולא מפסיק להציק לאחת הבנות: "אנשים כמוך היום מתים היום. אמא שלך ואבות אבותייך היו מתים בתאי הגזים".

לתקרית האחרונה מתווסף צילום חובבים מאותה מסעדה ביום חמישי שעבר. כאן רק רואים את המהומה - אבל את המילים קשה לשכוח. "שתמותי - זונה יהודייה מלוכלכת! לא היית בכלל צריכה להיוולד!", הטיח המעצב השיכור בצעירה יהודייה שישבה במקום. לבן זוגה האסייתי גם היה לו מסר: "אסייתי מזוין, אני אהרוג אותך!".

מאופנה עלית למדי אסיר

גליאנו נעצר, נחקר במשטרה והואשם באנטישמיות וגזענות. עורך דינו ניסה למזער את הנזק וטען כי מעצב העל הושפע אולי מהאלכוהול והלחץ לקראת תצוגת האופנה הקרובה. אבל היום ההצגה נגמרה.
הפעם הצלמים לא התנפלו על מעצב העל בגלל עוד תצוגה אופנה מרהיבה, אלא ליוו אותו בכניסה לחקירה במשטרה.

בתגובה לאירועים השעה בית האופנה דיור השעה את גליאנו עד לסיום החקירה, למרות שהוא מעצב הבית שלו כבר 15 שנה.

אז במקום ליהנות בחברת דוגמניות על, לבושות אופנת עלית, מעצב העל עלול להכיר עכשיו מקרוב כל תפר במדי אסירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק