ארה"ב: מת החייל האחרון ממלחמת העולם ה-1

"ידעתי שיום אחד יישאר רק שורד אחרון מהמלחמה, אך לא חשבתי שזה יהיה אני", אמר רק לפני כמה חודשים החייל האחרון ממלחמת העולם הראשונה שנשאר בחיים פראנק באקלס. הלילה הלך באקלס לעולמו בשיבה טובה, פחות מחודש לאחר יום הולדתו ה-110

פראנק באקלס (רויטרס)

אחרון הלוחמים: פראנק באקלס, מי שהיה החייל האמריקני האחרון שנלחם במלחמת העולם הראשונה ונותר בחיים, הלך הלילה לעולמו בגיל 110. בתו של באקלס הודיעה היום כי אביה מת מוות נשיקה בחוותו שבמערב וורג'יניה, כך מדווחים כלי התקשורת בוושינגטון.

באקלס חגג את יום הולדתו ה-110 בתחילת החודש. מסיפוריו אודות המלחמה עולה כי הוא שיקר לגבי גילו והתפקד לשורות הצבא כשהיה בן 16 בלבד במולדתו מיזורי. באקלס היה חלק מהכוחות האמריקנים שלקחו חלק במלחמה שפרצה בתחילת המאה, שמנו כחמישה מיליון בני אדם.

2 מתוך 65 מיליון משתתפי המלחמה נותרו בחיים 

"ידעתי שיום אחד יישאר רק שורד אחרון מהמלחמה, אך לא ידעתי , לא חשבתי שזה יהיה אני", אמר באקלס בראיון מיוחד שהעניק על הימים ההם. החייל האחרון שירת כנהג אמבולנס במהלך המלחמה, אבל חלקו במאבקים העולמיים לא הסתיים שם. בשנת 1941, בזמן מלחמת העולם השנייה, הוא עבד כאזרח במנילה שבפיליפינים, אז הצבא היפני כלא אותו בשבי למשך 38 חודשים.

כעת, לאחר מותו של באקלי נותרו בעולם רק שני בני אדם, תושב אוסטרליה ותושבת בריטניה, שלקחו חלק ונלחמו במלחמה. השניים הם השריד האחרון מ-65 מיליון בני אדם שלקחו חלק במלחמת העולם הראשונה, שהתנהלה בית מעצמות הברית בין השנים 1914 - 1918.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק