סרט על בי"ס ישראלי זכה באוסקר

הסרט "Strangers No More" שעקב אחר תלמידי בית ספר ביאליק-רוגוזין בת"א, זכה הבוקר בפרס הסרט הדוקומנטרי הקצר בטקס האוסקר. הישראלית נטלי פורטמן זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר

הניצחון הישראלי: את פרס הסרט הדוקומנטרי הקצר בטקס האוסקר גרף הלילה הסרט"Strangers No More". הסרט עוקב אחר ילדי עובדי זרים בבית הספר ביאליק-רוגוזין בתל אביב. בפרס השחקנית הטובה ביותר זכתה נטלי פורטמן הישראלית.

יוצרי הסרט האמריקנים קארן גודמן וקירק סיימון עקבו אחר שגרת חייהם של התלמידים, שהתאספו מכ-50 מדינות שונות. כאשר נקראו הבמאים לקבל את הפרס הודתה גודמן לתלמידי בית הספר שכיכבו בסרט ולמנהלת בית הספר. "הראתם לנו שדרך חינוך וסובלנות הכל האפשרי", אמרה גודמן מול עיניהם של מיליונים ברחבי העולם.

הסרט עוקב אחר שגרת יומם של התלמידים שנמצאים בסכנת גירוש, בשל מעמד הוריהם כעובדים זרים. בתמונות ניתן לראות כיצד התלמידים מתאחדים סביב הסמלים הישראלים, למרות מוצאם השונה.

"זה יהיה מחריד אם הילדים יגורשו"

מנהלת בית הספר קארן טל, התייחסה בתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל לזכייה. "זאת באמת תחושה של המון המון גאווה", היא מספרת ומוסיפה: "כשאתה נמצא בעשייה אתה לא חושב במונחים הוליוודים אבל מה שנגלה למצלמה זה האהבה של הילדים".

"פנו הרבה אנשים מהאקדמיה שהצביעו בעד הסרט ואמרו שהיו מאוד נרגשים מהאותנטיות והתקווה", מדגישה טל. "לא משנה מה נתוני הפתיחה של ילדים, עם תמיכה אפשר להוביל אותם להצלחה".

טל הוסיפה כי היא רוצה לנצל את הבמה, התגובות של האנשים והתקשורת כדי לדאוג להשארתם של הילדים הזרים בישראל. "הסרט מציג את ישראל כמדינה הומאנית שמשיטה יד, זה יהיה מחריד אם הילדים האלה יגורשו", אומרת טל.  "אני מקווה ומתפללת שיינתן לילדים האלה להסדיר את המעמד שלהם. זאת תהיה הזכייה האמיתית".

פורטמן: "תודה להוריי שהעניקו לי את חיי"

השחקנית הישראלית נטלי פורטמן גרפה לפי התחזיות, את פרס השחקנית הטובה ביותר על משחקה בסרט "ברבור שחור". 

במהלך נאום הזכייה הודתה פורטמן להוריה כשהיא מתאמצת שלא לפרוץ בבכי: "אני מודה על העבודה שאני עושה, ולהורי שהעניקו לי את חיי והראו לי כיצד להיות אדם טוב". פורטמן המשיכה והודתה לצוות הסוכנים המסור שמלווה אותה לאורך שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק