דודו של הנעדר: "לא נותנים לנו לחפש. זה מתסכל"

משפחתו של עופר לוי מאשימה הבוקר בשיחה עם חדשות 2 את שלטונות ניו זילנד בכך שאלו לא מאפשרות למשלחת חיפוש ישראלית לחפש אחר הנעדרים הישראלים. "אנחנו יודעים במדויק איפה עופר וגבי הלכו והמחלצים הניו זילנדים לא מחפשים באזור הזה עכשיו", אמר דודו בשיחה עם חדשות 2. "יש עדיין תקווה"

השלטונות בניו זילנד לא מאפשרים למשלחת חיפושים ישראלית להמשיך במאמצי החיפוש אחרי הנעדרים עופר לוי וגבי אינגל - כך מאשים הבוקר בשיחה עם חדשות 2 ד"ר יעקב לוי, דודו של עופר, שנמצא בניו זילנד מאז יום שישי האחרון.

"אנחנו יודעים במדויק איפה עופר וגבי הלכו והמחלצים הניו זילנדים לא מחפשים באזור הזה עכשיו", אמר לוי. "אנחנו מנסים לסדר לצוות המקצועי להיכנס לאזור, אבל נתקלים כל הזמן בסירוב", הוסיף.

"אני פונה בפנייה נרגשת - תנו לנו לחפש. חלון ההזדמנויות הולך וקטן", אמר לוי ופנה לנציגי משרד ראש הממשלה בישראל ולמשרד החוץ בבקשה כי יסייעו לו. "אנחנו עומדים במצב של חוסר אונים. הצוות מוכן, הציוד מוכן - ורק לא נותנים לנו להיכנס. חשוב לקדם את העניין", הוסיף.

מניין הפגיעות: 146 הרוגים, 200 נעדרים

"היומיים הקרובים הם קריטיים כדי למצוא את עופר וגבי בחיים", אמר בסוף השבוע לוי בשיחה עם כתבי ידיעות אחרונות מאיר תורג'מן ואיתמר אייכנר. "אני מקווה ומאמין שהם עדיין בחיים וממתינים שנגיע לחלץ אותם", הוסיף.

גם כדי להגיע לאזור ההריסות, ללא המחלצים, נאלץ לוי להתגנב פנימה, ללא קבלת אישור. "עמדתי שם וראיתי הרס רב סביבי", סיפר. "שגריר ניו זילנד אמור להגיע לכאן ולעזור לנו לשכנע את המקומיים. זה פשוט מתסכל לעמוד בצד ולא לעשות כלום", אמר.

בתוך כך, הגיע בניו זילנד מספר ההרוגים הרשמי ברעש האדמה ל-146 בני אדם. כ-200 בני אדם עדיין מוגדרים נעדרים, בהם שלושה ישראלים. ארבעה ישראלים אחרים נחשבים למנותקי קשר, אך ההערכה היא שהם נמצאים בטיול במקום מרוחק ולכן לא יצרו קשר.

ממשלת ניו זילנד פנתה לישראל בסוף השבוע לצד מדינות אחרות בבקשה לשלוח ציוד סיוע ובעיקר אמצעי סניטציה, טיהור מים ומבנים ניידים. ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לכל הרשויות הנוגעות בדבר, לפעול למשלוח הציוד בקדימות ראשונה.

האסון בניו זילנד - הסיקור המלא:

מול המצלמה: הרגע בו רעדה האדמה

חבריו של עופר שבו לארץ בלעדיו

ניו זילנד: הגופות ממשיכות להיערם

מסמסים מתוך ההריסות

חשש לחיי 3 ישראלים בניו זילנד, מאמצי החילוץ נמשכים

עופר נקבר ברעידת האדמה מול חבריו ההמומים

רעידת אדמה בניו זילנד: עשרות הרוגים ומאות נעדרים