נשיא אוגנדה ליריבו: "אוכל אותך כמו עוגה"

הבחירות באוגנדה ירדו בסופ"ש לפסים לא ראויים, כשנשיא המדינה הנבחר איים על יריבו כי יאכל אותו "כמו עוגה", אם זה לא יחזור בו מכוונתו לערער על תוצאות הבחירות. "אני אדאג אישית שהאנשים שלי יתפסו אותו, יביאו אותו לכאן ואנחנו נאכל אותו כמו שאוכלים עוגה", הבטיח מי ששולט במדינה כבר 25 שנים

מהומות באוגנדה? ארכיון (רויטרס)

כך ייעשה לאיש שמנסה להילחם בך: נשיא אוגנדה הנבחר יוברי מוסבני איים בסוף השבוע לאכול את יריבו, איש האופוזיציה קיזה בסיגייה, רק בגלל שהאחרון איים לעתור בטענה לזיופים בתוצאות הבחירות שנערכו במדינה.

"אני אדאג אישית שהאנשים שלי יתפסו אותו, יביאו אותו לכאן ואנחנו נאכל אותו כמו שאוכלים עוגה", הבטיח מוסבני שהתעצבן מאוד מדרישתו של בסיגייה. "הוא לא יעז יותר לערער על הכרעת הבוקר", הוסיף מוסבני.

מוסבני שולט באוגנדה במהלך 26 השנים האחרונות. במהלך הבחירות האחרונות הצליח מוסבני לזכות בלמעלה מ-70% מהקולות, בעוד יריבו זוכה ל-26% בלבד. הנשיא הנבחר אף הבטיח כי יכניס לכלא כל אזרח שינסה להתקומם במהומות "בסגנון מצרים".

יש לציין כי נשיא אוגנדה לשעבר אידי אמין הואשם בעבר בקניבליזם, זאת לאחר שבכירים במשטרו היו מאביסים מתנגדים למשטר, מתעללים בהם, מוציאים אותם להורג - ועל פי החשד גם אוכלים את גופותיהם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק