אסון בגן עדן: התמונות שעשו את השבוע

ניו זילנד השלווה הפכה השבוע לעיי חורבות, שקברו תחתם מאות בני אדם שטרם נמצאו; בלוב הוכיח קדאפי סופית שהוא מטורף, איים על בני עמו שיהרוג את כולם - והתחיל לקיים; גם ביוון הרחובות בוערים; כאן אצלנו באר שבע לא בוערת, אבל בהחלט מפחדת; והנשיא פרס הגשים את חלומם של אלפים. התמונות שעשו את השבוע

מנסים לעכל את מימדי הטבח. טריפולי, השבוע

רוח הדמוקרטיה של המהפכות במצרים ובתוניסיה הפכה השבוע בלוב למרחץ דמים של ממש. העדויות מלוב מדברות על אלפי הרוגים, תמונות של קברי אחים וגופות של אנשים כפותים מציפות את כלי התקשורת, והעולם המערבי מגנה את קדאפי על הפגיעה בזכויות האדם, אבל השליט הכי וותיק בעולם הערבי מסרב להרפות. איך זה ייגמר? או שקדאפי יהרוג את כל בני עמו, או שהם יהרגו אותו קודם, אבל כך או כך - לוב בוערת.

אסון בגן העדן

השעה 12:51 בצהריי יום שלישי תיזכר לעולם בניו זילנד כזמן המדויק בו הפכה העיר השלווה כרייסטצ'רץ' לעיר חרבה. רעש אדמה בעוצמה 6.3 הרעיד את העיר, הפיל בניינים וקבר תחתיהם מאות בני אדם. ולנו רק נותר לקוות שזה לא יקרה בישראל, כי על פי כל ההערכות - זה ייגמר הרבה יותר גרוע.

לפיד אנושי באתונה

מהומות אלימות במיוחד פרצו השבוע גם באתונה, בעקבות הגזירות הכלכליות החדשות של הממשלה. השוטרים לא חששו לירות גז מדמיע ורימוני הלם, ואילו המפגינים השיבו באבנים ובקבוקי תבערה. אחד השוטרים הפך ללפיד אנושי לאחר שהאש אחזה בבגדיו, ופונה לטיפול רפואי כשהוא סובל מכוויות.

בטווח האש

ואילו כאן בארץ, תושבי באר שבע קיבלו השבוע תזכורת מוחשית ביותר לכך שבירת הנגב נמצאת בטווח הרקטות של עזה. לראשונה מאז עופרת יצוקה, נורתה רקטת גראד ללב שכונת מגורים בעיר, וגרמה לנזק רב. רק במזל לא היו נפגעים בנפש. צה"ל כמובן תקף בתגובה בעזה, אבל זה לא בדיוק מרתיע את הג'יהאד האיסלאמי מלהמשיך ולירות על ערי ישראל.

חצו את התעלה

אחרי שורה של דיווחים סותרים, חצו השבוע שתי ספינות קרב אירניות את תעלת סואץ, לראשונה מאז המהפכה האיסלאמית ב-1979, בדרכן לסוריה. בישראל עוקבים אחר תנועת הצי האירני, ואומרים באופן חד-משמעי: נגיב לכל פרובוקציה מצד הספינות האירניות. גם זה לא בדיוק מרתיע את אחמדינג'אד וחבריו.

ריאל פוליטיק

הנשיא שמעון פרס התקבל השבוע בכבוד מלכים בביקורו בספרד. פרס נפגש עם ראש הממשלה ושר החוץ, אכל ארוחת ערב עם משפחת המלוכה הספרדית והשתתף בפאנלים על המצב במזרח התיכון, אבל כנראה שגולת הכותרת של הביקור היא האירוח המיוחד שלו זכה הנשיא במגרשה של ריאל מדריד. עכשיו גם החולצה מס' 1 היא שלו.

לחלל, בפעם האחרונה

מעבורת החלל הוותיקה "דיסקברי" יצאה השבוע למשימה ה-39 והאחרונה שלה בחלל. עד כה שהתה מחוץ לכדור הארץ 352 ימים במצטבר, בכל משימותיה. בסך הכל 252 אסטרונאוטים היו על סיפונה. 

משפחה מורחבת באמת

בני הזוג רוזונו ומיה מק'גי מארה"ב ניסו במשך שנים ארוכות להיכנס להיריון, ללא הצלחה. כשזה סוף כל סוף קרה, יצאו לאוויר העולם 6 תינוקות חמודים, אחד אחרי השני. התמונה שפורסמה בפייסבוק שלהם הגיעה עד לאופרה ווינפרי, שהתגייסה למענם ותרמה להם שוברי קנייה בשווי רבע מיליון דולר. עכשיו יהיה להם די כסף לכל החיתולים האלה.

רוצים לקבל את תמונות השבוע לפני כולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק