חולצה מההריסות והתחתנה עם אהובה

לצד 113 גופות ו-200 נעדרים, רעידת האדמה בניו זילנד הצמיחה גם סיפורים מרגשים. אמה האוורד וכריס גרינסלייד התחתנו בכרייסטצ'רץ' אחרי שהאוורד נלכדה מתחת להריסות וכבר איבדה כל תקווה לחילוצה. בתיאור דרמטי משחזרת הניצולה את השעות הארוכות שעברו עליה באפלה, עד שהצליחה להתאחד עם החתן הטרי

אמה האוורד, צעירה בשנות ה-20 לחייה מניו זילנד, התחתנה היום עם ארוסה כריס גרינסלייד - רק שלושה ימים לאחר שחולצה ממוות בטוח, כשהייתה לכודה במשך קרוב לשבע שעות מתחת להריסות רעידת האדמה בכרייסטצ'רץ'.

"אי אפשר להאמין עד כמה אני בת מזל", אמרה הכלה המאושרת ביום חתונתה. "למרבה המזל התכופפתי מתחת לשולחן וניצלתי. השולחן נמעך לגמרי, אבל הגן עלי", היא שחזרה את רגעי החרדה של רעידת האדמה.

בריאיון לכלי התקשורת במדינה, סיפרה האוורד על השעות הארוכות, שבהן היא וחבריה לעבודה, שאף הם ניצלו, השתמשו בתאורת הטלפון הנייד כדי להאיר את החשיכה. "היו כל כך הרבה דברים בינינו ופשוט לא יכולנו לראות אחד את השני, אלא רק לשמוע", הוסיפה האוורד.

מתוך ההריסות, כשהיא מאבדת לאט לאט את התקווה לחילוצה, שלחה האוורד הודעה לארוסה, שניסה לאתר אותה, אך ללא הצלחה. "הוא חשב שאני ברחוב, מחכה שהוא יבוא להציל אותי, אבל אז הבין שאני קבורה מתחת להריסות", סיפרה האוורד.

את החתונה המאושרת בחרו השניים לערוך בברנסייד, שנמצאת באחד האזורים של כרייסטצ'רץ' שכמעט ולא נפגעו. "אני עייפה מאוד, אבל מאושרת שהכול מאחורי", אמרה האוורד שניות אחרי החתונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

האסון בניו זילנד - הסיקור המלא:

מול המצלמה: הרגע בו רעדה האדמה

 חבריו של עופר שבו לארץ בלעדיו

ניו זילנד: הגופות ממשיכות להיערם

מסמסים מתוך ההריסות

חשש לחיי 3 ישראלים בניו זילנד, מאמצי החילוץ נמשכים

עופר נקבר ברעידת האדמה מול חבריו ההמומים

רעידת אדמה בניו זילנד: עשרות הרוגים ומאות נעדרים