גלידה בטעם חדש: חלב אם

ביום שישי הקרוב יושק בחנות אחת בלונדון, מוצר חדש שעשוי לשטוף כצונאמי את העולם הגסטרונומי. יצרן גלידות קרא ברשת לאמהות לתרום מחלב האם שלהן לטובת "המעדן האורגני" וזכה לכמה תגובות נלהבות

אמא יקרה לי (רויטרס)

לידיעת חובבי הגלידה: מומחה בריטי לגלידה עומד להגיש בחנותו גלידה שעשויה מחלב אם. מאט אוקונור מקווה שהצרכנים יראו בגלידה שלו "מעדן אורגני". הוא החליט לקרוא לתענוג "בייבי גאגא" והסקרנים יוכלו לטעום מהגלידה הייחודית כבר ביום שישי הקרוב במסעדת "אייסקרימיסטס" שבקובנט-גארדן, לונדון.

אוקונור, שייסד את המסעדה, בטוח שמה שהוא מכנה "הקסם האימהי" ימשוך המונים שישאירו אצלו 14 ליש"ט - 23 דולרים. את החלב תספקנה אמהות שענו למודעה שפורסמה בפורום לאמהות MUMSNET.

וויקטוריה הילי בת ה-35 היא אחת מ-15 האמהות שסיפקו את החלב למסעדה, אחרי שראתה את ההודעה ברשת. היא עובדת במכון מיוחד שמטפל באמהות שיש להן בעיות הנקה וחוששת שאם המבוגרים יבינו עד כמה חלב אם הוא חלב טעים, לתינוקות יהיו מתחרים קשוחים יותר על המוצר האורגני. "מה יכול להיות יותר טבעי מחלב אם טרי", אמרה הילי.

היא בירכה על הנכס שהעניק לה הטבע והוסיפה, "מה רע בשימוש שאני עושה בנכסים שלי שיכולים להכניס לי קצת מזומנים?". הילי לא רק סיפקה את חומר הגלם, היא גם טעמה את המוצר ואמרה: "זה ממש נמס לך בפה".

במנה היוצאת דופן, חלב האם מתערבב עם וניל ולימון. אוקונור אומר שחלב האם הוא רק אחד מהטעמים הסנסציוניים שהוא עומד למכור במסעדה שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק