כוכבות על - וגם אמהות על

טקס האוסקר הנוצץ ייצא לדרך ביום ראשון הקרוב: רוב הנשים שיצעדו על השטיח האדום וכנראה גם אלו שיקבלו את הפסלון, ישאירו בבית בייביסיטר, או יסחבו איתן את הילדים בבטן כמו במקרה של נטלי פורטמן. בניגוד למקצועות אחרים, נראה שהמסך הגדול מחייך לאמהות

אנט בנינג, ניקול קידמן ונטלי פורטמן ימתינו יום ראשון הקרוב בציפייה להכרזה על הזוכה בפרס האוסקר בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר. לשלושתן יחד יש כעת שמונה ילדים, ואם כוללים גם את ההיריון של פורטמן יש עוד תינוק כוכב נוסף בדרך. למעשה, כל עשר השחקניות שמועמדות לאוסקר השנה בקטגוריות השונות, מלבד שתי הצעירות ביותר, הן "כוכבות על" וגם "אמהות על".

איך הנשים האלו מצליחות להסתדר עם המתח של אור הזרקורים ובמקביל לשאת באחריות בחזית המשפחתית? השחקנית הלנה בונום קרטר, שהיא גם אמא לשני ילדים קטנים, מודה שזה לא קל. "לא ראיתי את הילדים כבר 10 ימים. גידול הילדים זו העבודה הקשה ביותר בעולם, אבל גם הטובה ביותר."

האם הטרייה לתינוקת אביאנה, איימי אדאמס, אומרת שהיא כבר לא רודפת אחרי השלמות. "זה לא חייב מושלם. משמעותו של איזון הוא לא השלמות, להיפך. זו הנכונות לקבל את הבלגן".

אמהות אלגנטיות נוצצות  

אבל מתברר שהבלגן שמעורב באמהות עשוי להיות דווקא נכס עבור שחקניות. ניקול קידמן שהביאה לעולם בת שנייה עם בעלה קית' אורבן בעיצומה של עונת הפרסים, אומרת שתפקידה כאם רק עזרה לה להתחבר לדמות שהיא מגלמת בסרט "מחילת הארנב". "בגלל שאני אם, יש לי כנראה אפשרות להבין מיד מה זה אומר לאבד ילד. הרגשות האלה מוכרים לי יותר בגלל שאני אמא".

כמה מהשחקניות האמהות מועמדות לפרס בעקבות תפקיד שבו גילמו אמהות. ביניהן אפשר למצוא גם אנט בנינג שמככבת בסרט "הילדים בסדר". בחיים האמיתיים היא אמא לארבעה. 

אבל נראה שהקושי המרכזי לכוכבות העל טמון ביכולת להיכנס לבגדים שראויים לשטיח האדום. אם תשאלו את נטלי פורטמן שעומדת ללדת - היא לא מוותרת על ההנעלה החביבה עליה. "אני לא לובשת שטוח, אני בהחלט הולכת על עקבים, ואפילו עקבים גבוהים", הצהירה. בתור אמא בהתהוות, נראה שפורטמן מתכוונת לכבוש את השטיח האדום בלוס אנג'לס - בצעד אלגנטי. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק