צפו: האישה שחולצה מההריסות אחרי 26 שעות

יותר מ-75 הרוגים כבר נמנו, ומאות עדיין נעדרים תחת ההריסות אחרי רעידת האדמה הקטלנית שפקדה את ניו זילנד. אולם בתוך הכאב יש גם רגעים קטנים של תקווה, כמו חילוצה המרגש של אן בודקין מבין ההריסות אחרי יותר מיממה. אן חולצה כשעל פניה חיוך גדול, וראש העיר סיכם: "השמש יצאה בדיוק ברגע בו חילצו את אן מהבניין"

כמעט 26 שעות לאחר שנלכדה תחת ההריסות של רעידת האדמה, חולצה אן בודקין, צעירה מניו זילנד, במה שמוגדר שם עכשיו כ"נס של ממש" – כשהיא בחיים ועל פניה חיוך גדול.

צוותי החילוץ פרצו במחיאות כפיים סוערות בתום מאמצי ההצלה הממושכים, שסוף סוף הביאו תוצאות חיוביות: ניצולה אחת מתוך מאות הנעדרים. לפחות 75 בני אדם נהרגו ברעידת האדמה הקטלנית אתמול בניו זילנד, אולם ראש העיר כרייסטצ'רץ' בוב פארקר שואב עידוד רב ממבצע ההצלה המוצלח של אן. "זה נס שנותן לנו תקווה ואופטימיות", אמר ראש העיר, "במהלך מה שנראה כאחד הימים העגומים בתולדות העיר שלנו, השמש יצאה בדיוק ברגע בו חילצו את אן מהבניין".

"אן ציחקקה כשמשכו אותה מההריסות"

בעלה של הניצולה ליווה את מאמצי החילוץ מקרוב, וסיפר שאן "ציחקקה" כשמשכו אותה מתוך ההריסות של אחד הבניינים שנפגעו באופן הקשה ביותר ברעידת האדמה. המחלצים הניחו על עיניה של אן משקפי שמש – משום שלא ראתה אור יום זמן רב, עטפו אותה בשמיכות והעבירו אותה לבית החולים המקומי. "היא הייתה עליזה ונראתה טוב", אמר קצין המשטרה שפיקד על המבצע, במסגרתו עשרות אנשי חילוץ והצלה ניסו להגיע אל הלכודה.

במשך יותר מ-24 שעות עמלו צוותי החילוץ בניסיון להגיע אל אן, שנלכדה מתחת לשולחן העבודה שלה בתוך ההריסות, כשהם מנסים לשמור על דממה כדי שיוכלו לשמוע את קולה של הלכודה. במהלך החילוץ הצליחו אנשי ההצלה לחפור מעבר דרך ההריסות ולהעביר דרכו בקבוק מים לאישה שנתקעה. שעתיים לאחר מכן הגיעו המחלצים אל אן הלכודה, והוציאו אותה בחיים. 

הניצולה לבעלה: "החלטתי פשוט לא לוותר"

"מעולם לא ראיתי דבר כזה", סיכם אחד מעדי הראייה למבצע החילוץ הדרמטי, ואילו ראש העיר סיכם: "כשהיא הוצאה משם, היא אמרה לבעלה: 'לא ידעתי אם אראה אותך שוב בחיים, אבל החלטתי פשוט לא לוותר".

שלוש מאות בני אדם עדיין מוגדרים נעדרים תחת ההריסות בניו זילנד, בהם גם הישראלי עופר מזרחי אשר טייל בניו זילנד עם חברים ומכוניתו נמחצה תחת קורת בניין שהתמוטט. במהלך כל שעות הלילה נמשכו פעולות החילוץ בעיר קרייסצ'רץ, שרבים מבתיה ומבני הציבור שלה קרסו. ישראל הציעה סיוע לממשלת ניו זילנד, אולם בשלב זה לא צפויה לצאת משלחת חילוץ למדינה.

מספר הישראלים עימם טרם חודש הקשר הטלפוני ירד מ-82 אתמול בערב לכ-30 הבוקר. במשרד החוץ מדגישים כי לא מדובר לפי שעה בחשש לחייו של איש מהם, אלא בעובדה טכנית שטרם חודש עמם הקשר. "על פי ניסיון העבר שלנו מספר מנותקי הקשר הולך ויורד עם השעות", מסר דובר משרד החוץ יוסי לוי, "וכך תקוותנו גם הפעם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צפו: הדקות הראשונות לאחר רעידת האדמה