עופר נקבר ברעידת האדמה מול חבריו ההמומים

הישראלי הנעדר בניו זילנד הוא עופר מזרחי, בן 23 מקיבוץ מגל. עופר טייל במדינה עם עוד 3 חברים מהקיבוץ. רעידת האדמה תפסה אותם יחד ברכב, החברים ברחו - אולם עופר לא הספיק לצאת מהרכב ונקבר תחת ההריסות. "הם גדלו ביחד מגיל אפס, הייתה שכנות טובה בין כולם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אביה של אחת החברות שהיו ברכב

עופר מזרחי, בן 23 מקיבוץ מגל בצפון השרון, הוא הישראלי שנעדר ברעידת האדמה העזה שפקדה את העיר כרייסטצ'רץ' בניו זילנד לפנות בוקר (שעון ישראל).

עופר טייל בניו זילנד עם עוד שלושה חברים, שניים מהם בני כיתתו בקיבוץ - מיכל פריידמן וגיא יורדן, ועוד חברה נוספת ממושב סמוך, לירון שדות. הארבעה היו יחד באותו רכב כשהתרחשה רעידת האדמה. ככל הנראה, כתוצאה מהרעש העוצמתי, נלכד מזרחי ברכב והשלושה האחרים נמלטו. ישנו חשש כבד לחייו. 

משפחתו של עופר קיבלה את הידיעה המרה, ובני המשפחה התקבצו בביתם בקיבוץ ומחכים לבשורות מניו זילנד. בשלב זה ביקשו בני המשפחה שלא לדבר עם אמצעי התקשורת.

שלושת החברים עדיין נמצאים בעיר, וממתינים לטלפון מהקונסוליה הישראלית ולפינוי. אביה של מיכל פריידמן, שהייתה ברכב, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "בתי התקשרה ואמרה שהמצב קשה. היא בכתה כל הזמן. הם גדלו ביחד מגיל אפס, הייתה שכנות טובה בין כולם. הם יצאו לטיול בליל שבת ואנחנו מחכים שהם יחזרו ארצה".

"היה להם נס גדול שהם הצליחו לצאת מהרכב, הדלת האחורית היתה פתוחה והם הצליחו לצאת דרכה בזמן", הוסיף אביה של מיכל. "עופר נלכד בתוך הרכב ולא ברור מה מצבו. הילדים עדיין נסערים , היה להם מזל גדול".

זו לא הטרגדיה הראשונה שפוקדת את שכבת הצעירים בקיבוץ מגל. מזרחי הוא בן כיתתו של סמל עמית רובינזון ז"ל, בן קיבוץ מגל שנהרג במבצע "עופרת יצוקה" בעזה.

לפחות 65 הרוגים, 200 מוגדרים נעדרים

ברעידת האדמה שפקדה לפנות בוקר את העיר השנייה בגודלה בניו זילנד, נהרגו לפחות 65 בני אדם, ולפחות 200 בני אדם מוגדרים נעדרים. החשש הוא שמאות בני אדם נהרגו ברעידה וקבורים תחת ההריסות.

הרעידה התרחשה בשעה 12:51 בצהריים (שעון מקומי), בזמן שהרחובות והחנויות היו הומי אדם. בניו זילנד מדווחים כי כבישים, בתים ומבני ציבור קרסו בעקבות הרעש הכבד, ואוטובוסים שלמים נקברו על נוסעיהם תחת ההריסות. כוחות ההצלה המקומיים פתחו במאמצים לחילוץ ניצולים מבין ההריסות בעיר.

עוצמת הרעש עמדה על 6.3 בסולם ריכטר, רעידה לא חזקה מאד במונחים של רעידות אדמה הרסניות, אולם מוקד הרעש היה קרוב מאד לעיר כרייסטצ'רץ', מה שהוביל למספר הנפגעים הגבוה וההרס הרב. מדובר באזור שעבר מאות רעידות אדמה קטנות בשנים האחרונות, החזקה שבהן לפני כ-5 חודשים בעוצמה של 7.2, אולם עד כה לא היו נפגעים.

"היום השחור בתולדות ניו זילנד"

"בין 120 ל-150 מטיילים ישראלים נמצאים בעיר", אמר יוסי לוי, מנהל תקשורת ישראלית במשרד החוץ. "קונסול ישראל כבר נמצא במקום". בית חב"ד שנמצא בעיר נהרס לחלוטין, אך שלושה נציגים ישראלים שהיו במקום הצליחו להיחלץ ללא פגע.

"אנחנו עדים כנראה ליום השחור ביותר בתולדות ניו זילנד", אמר ראש הממשלה המקומי ג'ון קי. "מניין ההרוגים כרגע עומד על 65 בני אדם, אך המספר עוד צפוי לעלות". בוב פארקר, ראש העיר כרייסטצ'רץ', המונה כ-400 אלף תושבים, הגדיר את עירו כ"אזור אסון". "יהיו הרבה הרוגים, יש המון פצועים, יהיה הרבה שברון לב בעיר הזאת", לדבריו.

"בזמן רעידת האדמה הייתי בבית, זה היה רעש שקשה לתאר", סיפר הבוקר גיא, מטייל ישראלי שנמצא בכרייסטצ'רץ'. "כל האדמה זזה בצורה חזקה מאוד. אחרי שרצנו מהבית לכביש - הוא פשוט נסדק כמו בסרטים. היה הרבה מאוד בלגן".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רעידת אדמה בניו זילנד - סיקור מיוחד:

תיעוד: השניות הראשונות לאחר רעש האדמה

רעידת אדמה בניו זילנד: עשרות הרוגים ומאות נעדרים