איפה שותים הכי הרבה אלכוהול?

ארגון הבריאות העולמי פרסם דוח שמדרג את המדינות בעולם על פי צריכת האלכוהול בהן. אל תחפשו, ישראל לא נמצאת ברשימת החוגגות – וגם ארה"ב לא. אז איפה לא מסוגלים בלי הטיפה המרה?

חג הפורים בפתח ואיתו המצווה לשתות עד דלא ידע, אבל עם כל הכבוד לחגיגות בישראל, לקרנבל בברזיל או לאמריקנים חובבי הבירה, מתברר כי היבשת בה צריכת האלכוהול היא הגבוהה בעולם היא ללא ספק אירופה.

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי רק מדינה אחת מבין 25 הארצות עם אחוזי הצריכה הגבוהים ביותר נמצאת מחוץ לטווח שבין רוסיה לספרד. כנראה שלאזרחים בקוריאה הדרומית יש הרבה סיבות להשתכר.

במקום הראשון ניצבת מולדובה, שלקחה את התואר מהרפובליקה הצ'כית ודחקה אותה למקום השני. מיד לאחר מכן תמצאו את ההונגרים. את שלושת המקומות הבאים תופסות רוסיה, אסטוניה ואוקראינה. בהמשך העשירייה הפותחת: קרואטיה בלארוס וסלובניה.

למרבה ההפתעה, הבריטים כבשו רק את המקום ה-17 ואילו הגרמנים, הידועים בחיבה לטיפה המרה, ניצבים במקום ה-22. בלבד. שתי המדינות מפגרות אחרי דנמרק, צרפת, פורטוגל ואפילו בלוקסמבורג הקטנה, מסתבר שותים יותר מברלין. את רשימת 25 סוגרת בולגריה, שם אזרח ממוצע צורך 12.4 ליטרים של אלכוהול בשנה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק